Osm rad všem, kdo se chtějí dostat do formy a nevědí, čím začít

8-rad-do-formy

Nejspíš každý zná pocit, že by se měl začít trochu věnovat svému tělu, své postavě, že by měl takříkajíc trochu vylepšit svou formu. Období svátků je většinou také obdobím vysedávání u nejrůznějších dobrot, což se samozřejmě na postavě projeví. Pokud jste se tedy rozhodli nějak na sobě zapracovat, nabízíme vám pár jednoduchých nápadů.

Chůze

Chůzi jako nejpřirozenější druh pohybu doporučují k vylepšení kondice a celkového zdravotního stavu i lékaři. Pěší procházky jsou vhodným a nejjednodušším způsobem, jak se dostat do formy. Začněte pomalu. Beze spěchu procházejte nejbližší okolí domova a postupně přidávejte na vzdálenosti. Brzy sami s údivem zjistíte, že bez problémů zvládáte i značné vzdálenosti.

Sportování bez nudy

Nic není horší než jednotvárnost. Ať se vám aktivita, do níž jste pustili, zdála zpočátku sebevíc zábavná a přitažlivá, jakmile vás začne nudit, nevydržíte u ní. A to může být konec veškeré sportovní aktivity vůbec. Vyberte si tedy sport, který vás bude opravdu bavit. Můžete se přihlásit do tenisových kursů, anebo pro přátele vyhlásit soutěž v běhu přes park.

Berte ohled na možnosti svého těla

Prospěšnost silových cviků nelze popřít, jenomže nejsou vhodné pro každého. Navíc v množství specializovaných trenažérů se každý nevyzná. Možná by pro vás byla vhodnější zahřívací cvičení. Nejsou o nic méně efektivní a nevyžadují žádné speciální vybavení.

Rotoped

Rotoped patří k účinným kardio cvičením. Můžete sami kontrolovat svou zátěž a podle libosti si odpočinout.

Zkuste jógu

Když chceme dát svou formu do pořádku, málokdy ze všeho nejdřív pomyslíme na ohebnost svého těla. Jóga je fantastickým prostředkem k dosažení pružnosti svalstva. Začněte nejsnazšími pozicemi, postupujte od jednoduchého ke složitému.

Plavání

Je vcelku známo, že plavání je neobyčejně prospěšné pro celkový fyzický stav. Prospívá neobyčejně srdci, je blahodárné pro páteř a přitom nezatěžuje pohybový aparát. Pro ty, koho trápí časté bolesti zad, je plavání doslova výhrou.

Sledujte tréninková videa

Podívat se na tréninkové video je dobrá cesta k získání motivace. Zkuste si nějaké pustit a zacvičit si spolu s instruktorem.

Využijte speciálních aplikací

Moderní technologie, konkrétně mobilní aplikace, poskytují skvělou možnost sestavit si vlastní tréninkový program. Snadno si vyberete cvičení zaměřená na tu skupinu svalstva, kterou potřebujete procvičit i na tu část postavy, kterou chcete zpevnit.

Hodně zdaru a pevné vůle!

=========
6 jednoduchých cviků na 20 minut denně
Tajná gymnastika. Hubneme na pracovišti!