Jak dát rychle do pořádku ochablé ruce

Jak-dát-rychle--ruce

Těm, kdo chtějí začít připravovat své ruce na letní sezónu a mají komplexy pro jejich ochablost nebo tloušťku, napovíme, jak to provést co nejrychleji a s co možná největším účinkem.

Ruce jsou tou částí těla, kterou velmi často ukazujeme okolí. Mnohé majitelky plnějších rukou se stydí chodit v tričku s krátkým rukávem, šatech bez rukávu nebo tílku. V letních vedrech je to samozřejmě velmi nepříjemné. Zbavit se problému mohou pomoci cvičení zaměřeného na ruce, masáže a také oblečení.

Cvičení pro plnější paže

Abychom ruce dostali do správné formy a zmenšili jejich objem, je třeba cvičit všechny svalové skupiny. Naučte se sestavu zaměřenou na zatížení bicepsů, tricepsů a svalů horní části zad. Sestavu cvičte nejméně třikrát týdně; každé cvičení by mělo trvat asi půl hodiny. Výsledku se dočkáte dříve, než byste čekali. Ruce ztratí ochablost, zpevní, jejich objem se zmenší a dostanou pevný a pěkný tvar.

Naše nabídka cviků pro pevné ruce:

1. Cvičení na židli

Posaďte se na kraj židle nebo postele s pevnou matrací. Dlaně položte na sedadlo, záda jsou vzpřímená, hlavu držíte vzhůru. Přeneste váhu na dlaně, pomalu spouštějte tělo k zemi a potom se stále s oporou dlaní vracejte do výchozí polohy. Opakujte desetkrát.

2. Cvičení v sedu na podlaze

Posaďte se na podlahu, ruce na šíři ramen, prsty směřují dopředu, lokty jsou lehce pokrčené. Zvedněte pánev a vydržte tak 8-10 vteřin. Ruce jsou stále mírně pokrčené v loktech. Pomalu se vraťte do původní polohy. Opakujte desetkrát.

3. Cvičení s činkami

S činkami o váze 1-1,5 kg se posaďte na židli. Střídavě zvedejte činky k rameni tak, aby loket směřoval k podlaze. Opakujte desetkrát každou rukou. Provádět tento cvik můžete i ve stoje.

4. Cvičení s gumovým pásem

Upevněte pás zezadu, konce uchopte do rukou. Paže přibližujte až do překřížení. Pohyb provádějte s maximálním rozkmitem, velmi pomalu.

Intenzivní masáž rukou

Chcete-li dosáhnout maximální štíhlosti paží, doplňte cvičení masáží horní části rukou. Provádět ji můžete v domácích podmínkách. Masáž stimuluje přítok krve do paží. Tukové polštáře díky tomu tají mnohem rychleji. Snažte se provádět masáž energicky, nesmíte však cítit bolest.

Nejprve ruce celkově protřeme, promasírujeme od zápěstí k ramenům. Namažte ruce olejem, důkladně je protřete a přejděte k masáži samé: položte dlaň jedné ruky na vnitřní část nadloktí druhé. Palec vztyčte vzhůru. Obemkněte nadloktí a na 2 vteřiny zlehka stiskněte. Posunujte se postupně podél celé paže až k zápěstí. Stejně pak promasírujte odshora dolů vnější část paže. Po této celkové masáži proveďte masáž bodovou. Jedním ze základních bodů, spojených s funkcí trávicí soustavy, je bod u kořene palce na hřbetní části ruky. Stlačte a promasírujte ho kruhovým pohybem desetkrát – nejprve ve směru hodinových ručiček, potom proti. Po bodové masáži každou ruku 3 minuty hlaďte.

Oděv vhodný pro plnější paže

Jestliže se vám nedaří upravit objem svých rukou, využijte vhodného oblečení. Ideální je v tomto případě tříčtvrteční rukáv, který odvádí pozornost od paží k odhalenému zápěstí – nejútlejší části ruky. Vhodné jsou také rozšířené rukávy. Volnější tkanina vytváří iluzi dokonalejšího tvaru rukou. Vybírejte oblečení z lehkých tkanin, které neobepínají. Syntetika typu „streč“ není vhodná, vytváří na pažích „harmoniku“. Pokud nosíte náramky, je lepší vybírat k plnějším pažím masivnější tvary, nikoli příliš jemné nebo tenké. Důležité je, aby náramek neobepínal těsně zápěstí, ale byl volnější.

=========
Tajná gymnastika. Hubneme na pracovišti!
Cvičení podle typu postavy. Vyberte si to své!