Tajná gymnastika. Hubneme na pracovišti!

tajna-gymnastika

Toto cvičení vám pomůže držet se ve formě a dokonce i zhubnout, pokud je budete provádět pravidelně. Nevyžaduje mnoho času , ani velký prostor. Postačí vám váš pracovní úsek v kanceláři, u počítače, zkrátka pouhé pracovní místo.

Vhodné je zejména pro ty, kdo pracují v kancelářích, celý den sedí a jsou v pohybu takříkajíc omezeni. Dnes, ve věku počítačů a sedavého zaměstnání, potřebujeme všichni nějaký pohyb jako sůl. Toto cvičení bylo vyvinuto už v 80. letech, ale je stále aktuální. Pokud dokážete cvičení provádět každou hodinu , ztratíte 15 % kalorií zkonzumovaných během dne , nehledě na ostatní pozitiva: každou hodinu uvedete do pohybu celé tělo, na chvilku se odpojíte z pracovního procesu, což poskytne chvilkovou úlevu vašemu mozku. Určitě se pak lépe soustředíte na další práci.

Pouhých 5-6 minut každou hodinu. Výsledky budete pozorovat už po třech dnech. Svaly celého těla budou pružnější a hýbat se začne váha. I když právě první tři dny bývají nejtěžší, protože se budete muset přinutit provádět cviky pravidelně, stojí to za to!

Cviky můžete provádět vestoje i vsedě, dokonce i cestou do práce či domů. Každý cvik byste měli provést 40krát. To je důležitá podmínka tohoto typu cvičení. .

Takže – začínáme cvičit:

1. Chodidla jsou celá na zemi. Zvedejte paty, špičky nechávejte na zemi. Záda jsou vzpřímená, nohy blízko sebe. Cvik provedeme 40krát.

2. Nyní budeme zvedat špičky, paty naopak zůstávají na zemi. Opět 40krát.

3. Cvik, který můžete provádět v jakékoli pozici, vsedě, vestoje, dokonce i za chůze: pevně stáhneme hýždě. Znovu 40krát opakujeme.

4. Vydechujeme a pomalu vtahujeme břicho, při vdechu povolujeme do normální polohy – 15krát. Skvělé pro zpevnění břišních svalů.

5. Trénink zádových svalů – můžeme provádět vsedě i vestoje: záda jsou vzpřímená a lopatky tlačíme dozadu k páteři. 40krát.


6. Necháme záda odpočinout a procvičíme si prsty na rukou. Ruce rozpažte na úrovni ramen. Hlídejte vzpřímené držení těla. A nyní tiskněte a povolujte pěsti. 40krát.

7. Pomalu obracíme hlavu vlevo a vpravo, opět 40krát.

8. Cvičení zpevňující obrys obličeje a bránící vzniku druhé brady: vysunujeme podbradek vpřed, 40krát.

Tyto cviky nemají žádné negativní účinky. A velmi často jsou jediným způsobem, jak alespoň nějak podpořit během dne svoje zdraví.

Vyzkoušejte je na sobě a přesvědčete se, že vám přinesou užitek.

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
5 druhů ženského bříška – a jak se ho zbavit
Jak zhubnout v pase a narovnat záda?