„Návrat mládí“ – taoistické zdravotní cvičení

navrat-mladi

Sestava cviků „návrat mládí“ je úvodním cvičením taoistické zdravotní soustavy, jednou ze stovek čínských ozdravných metod. Na konci 70. let se dostala z Číny do západních zemí.

Sestava „Návrat mládí“ se skládá se tří cviků tonizujících nejenom všechny svalové skupiny, ale také stimulujících funkce vnitřních orgánů.

Na cvičení potřebujete 5-15 minut ráno a večer. Podmínkou je velmi pomalé provádění cviků doplněné pomalým a hlubokým dýcháním.

1. Postavte se zpříma, nohy rozkročte na šíři ramen, ruce mějte volně svěšené. Dívejte se před sebe, uvolněte všechny svaly, zbavte se neklidných myšlenek.

Pomalu se zhluboka nadechněte nosem, lehce se přizvedněte na patách, roztáhněte ramena a hruď. Soustřeďte se, aby vzduch postupoval do spodní části břicha. Při výdechu lehce vtáhněte břicho, kolena zlehka pokrčte, postavte se na paty. Opakujte osmkrát. Po osvojení cviku opakujte až šestnáctkrát.

1

2. Po předchozím cvičení si dejte přestávku se zadržením dechu. Pak se uvolněte a postavte se opět do výchozí polohy. Zatřeste celým tělem.

Uvolněte všechny svaly těla, trup držte zpříma, ruce volně podél těla, kolena mírně pokrčená. Třeste tělem s postupným zvětšováním rozkyvu. Otřásejte se jednu minutu.

POZOR! Cvičení provádíte správně pouze tehdy, pociťujete-li otřásání celého těla: svalů i vnitřních orgánů.

2


3. Po otřásání rozkročíme nohy na šíři ramen a trup vychýlíme kupředu. Opíráme se o špičky, kolena lehce pokrčíme, uvolníme všechny svaly, pootevřeme ústa.

Ruce napřímíme podél těla a popořadě kroužíme rameny: levým ramenem kroužíme vpřed, nahoru, dozadu, dolů. Současně pravým ramenem kroužíme v opačném směru: dozadu, dolů, vpřed a nahoru. Každým ramenem zakroužíme šestnáctkrát.

3

Toto cvičení zlepšuje činnost vnitřních orgánů, posiluje krevní oběh a okysličení všech tkání těla. Odstraňuje bolesti v zádech a ramenou, menstruační bolesti a nadýmání. Zvyšuje odolnost organismu, zlepšuje pohlavní funkce a napomáhá snižování váhy. Pokud se cvičením začínáte, věnujte se mu ráno i večer.

ŽIJTE V TĚLE, VE KTERÉM CHCETE ŽÍT - 31-denní videokurz 

Chcete vylepšit svoji fyzickou formu, být štíhlejší nebo si prostě upevnit zdraví? ZAČNĚTE SVOJI CESTU ZA TĚLEM SNŮ TEĎ HNED! 
=========
Dvě taoistická cvičení po ránu, vašim ledvinám se uleví a ještě můžete zhubnout!
Tibetská hormonální gymnastika