Dvě taoistická cvičení po ránu, vašim ledvinám se uleví a ještě můžete zhubnout!

2-taositska-cviceni

O prospěšnosti pěších procházek a chůze obecně už bylo řečeno mnohé. Ale slyšeli jste už o chůzi po kolenou?

Toto cenné taoistické cvičení je doporučováno všem, bez jakéhokoli omezení. Je užitečné i pro toho, koho bolí kolena, protože problémy s kolenními klouby jsou často spojeny s ochablostí tělesného svalstva (zvláště zádového) a nedostatkem pohybu.

Taoistická chůze po kolenou

Na kolenou jsou body, jejichž stimulace je užitečná při různých vnitřních patologiích. Taoistická chůze po kolenou léčí onemocnění ledvin a jater. Čínská medicína obecně pokládá toto cvičení za užitečné při všech onemocněních.

Jaké výhody má chůze po kolenou ve srovnání s jinými cviky? Za prvé, je snadno dostupná a za druhé, nemá žádné kontraindikace (např. úraz kolene). Stačí čtvrt hodiny denně a výsledek bude citelný.

Nepotřebujete žádné zvláštní pomůcky, stačí měkká pokrývka položená na podlahu. Po kolenou se pohybujte pomalu, bez opory rukou. Pokud by vás na počátku kolena z nezvyku bolela, použijte dvě pokrývky, nebo začněte chůzí po matraci. Svaly se natrénují, bolesti zmizí a chůze bude snazší.

Je překvapivé, že toto cvičení zlepšuje zrak. V oblasti kolenou jsou kromě bodů stimulujících správnou funkci ledvin a jater také body působící na zrakový orgán.

Ke správnému psychickému naladění je dobré při chůzi zavřít oči. Vnitřně se na chůzi soustředíte a účinek se dostaví rychleji.

Příjemným bonusem každodenního cvičení jsou štíhlejší nohy.

Jako doplněk zátěže kolenou sloužívá cvik prospěšný všem tělesným orgánům: „Zlatý kohout stojící na jedné noze“. Skvěle obnovuje tělesnou harmonii.

Stání na jedné noze – Zlatý kohout

Stojíme uvolněně, ruce svěšené podél těla, oči zavřené. Nadzvedneme jednu nohu a znehybníme. Vydržíme několik minut.

Důležité! Neotevírejte oči. Absence obrazového vjemu ztěžuje udržení rovnováhy. Aby se obešel bez pomoci zraku, je mozek nucen obnovit vnitřní harmonii.

Když stojíme na jedné noze a balancujeme, působíme na body chodidla spojené se šesti hlavními vnitřními orgány, což se příznivě odrazí na funkci všech tělesných soustav.

Je doporučováno cvičit Zlatého kohouta po probuzení, nejprve stát pár minut na každé noze a s narůstající zkušeností cvičení prodlužovat.

Cvičení má příznivý účinek při:

a) nemocech štítné žlázy (největší pokrok byl pozorován, když zdroj problému byl v hypothalamu a hypofýze);

b) projevech dny a zánětu míšního kořene;

c) osteochondróze (onemocnění kostí a chrupavky);

d) mozečkové atrofii;

e) závratích a motolicích, hučení a šumu v uších, ubývání sluchu, problémech s vestibulárním ústrojím (Meniérova nemoc) ;

f) diabetu;

g) stresech a emocionálních propadech.

Krom toho stání ve Zlatém kohoutu posiluje imunitu.

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
Tibetská hormonální gymnastika
Legendární cvik burpee spaluje neuvěřitelné množství kalorií