Legendární cvik burpee spaluje neuvěřitelné množství kalorií

burpee

Kdo se zajímá o fitness, určitě termín burpee zná. Někdy se mu říká angličák. Co se pod tím skrývá a jak moc je to účinné?

Burpee

Burpee je jednoduché a přímočaré. Nic nepřirozeného ani složitého. Dá se snadno naučit, snadno opakovat a cvičit, kde se vám zachce.

Odpovídáme-li se na otázku o konkrétním vlivu burpee na lidský organismus, musíme zdůraznit, že při jeho cvičení se nezbytné zátěže dostává všem kloubům a svalům. Silnou únavu v nich pocítíte už po několika opakováních. Nejsilněji jsou zatíženy svaly horního pletence ramenního, břišního lisu, lýtkové a hýžďové svaly.

Hlavní příčinou popularity burpee je však možnost spálení rekordního množství kalorií a podstatné zvýšení odolnosti. Burpee se dá využít jako účinný kardiotrénink: po každém cviku děláte dvouminutovou pauzu.

Cvičení burpee

Je to velmi jednoduché, sledujte video:

1. Podřep s rukama opřenýma o podlahu — výchozí pozice.

2. Ve výskoku změnit polohu nohou a zaujmout polohu ke kliku s oporou o dlaně.

3. Nohy vrátit do výchozí pozice.

4. Z výchozí pozice co možná nejvyšší výskok..

Cvičit je třeba co možná nejrychleji. Pouhých několik minut tohoto cvičení ukáže, že zátěž vlastní vahou je opravdu velice efektivní!Burpee s doplňkovou zátěží

Organismus si na zátěž zvykne. Je tedy čas cvičení ztížit!

1. Klasické kliky, doplněné žabím výskokem.

2. Kliky s prohnutým položením těla.

3. S přitažením. Ve výskoku se chytíme hrazdy a přitáhneme se.

4. S během na místě. Běžíme na místě a v daném intervalu provádíme burpee.

Cviky burpee v praxi

Podle připravenosti trénované osoby bylo vypracováno několik sestav burpee.

1. Pro nováčky. Dvouminutová kola se čtyřmi opakováními. Pauza mezi nimi nemá být delší než 1 minutu.

2. Střední úroveň. Dvouminutová kola se šesti opakováními, pauza mezi nimi je jedna minuta.

3. Vysoká úroveň. Tříminutová kola se 6 opakováními a jednominutovou pauzou mezi nimi.

4. Pro nejzkušenější. Stejné jako u vysoké úrovně, avšak oddechová pauza je maximálně půl minuty.

Přednosti burpee

1. Síla. Procvičí najednou všechny svaly a lidské tělo velmi posiluje. Každý cvik je velkou zátěží pro ruce, nohy, stehna a svaly břišního lisu. Postupně nabudou tyto tělesné části ideální formu.

2. Spalování tuku. Při cvičení burpee se namáhá celé tělo. Jde o cvičení vysoké intenzity. Díky tomu je spalování tuku velmi efektivní. Bylo potvrzeno, že spalování tuku je při něm o 50 procent vyšší než u kteréhokoli jiného silového cvičení. Do značné míry urychluje metabolismus, což příznivě působí na rychlost spalování kalorií. Právě proto je burpee dobrou variantou pro ty, kdo chtějí rychle shodit váhu.


3. Vylepšení formy. Spousta lidí tráví ve fitness centrech značné množství času. Vynakládají ho, aby své tělo dostali do dobré formy. Na první pohled to vypadá dobře, ale mnoho užitku to nepřinese, zejména pokud jde o úbytek váhy. V tom je burpee nejúčinnější. Navíc zvyšuje odolnost a dodává energii.

4. Hospodárnost. Abyste pravidelně cvičili burpee, nemusíte vydávat horentní částky za fitness, bazén nebo osobního trenéra. Všechno, co potřebujete, je vlastní tělo, tvrdá polaha a samozřejmě velmi pevná vůle.

5. Neomezenost. Burpee můžete cvičit kdekoli, doma, v tělocvičně nebo v parku.

6. Anaerobní produktivita. Burpee zvyšuje anaerobní produktivitu organismu a odolnost. Při pravidelném cvičení zvyšujete objem vlastních plic, zlepšíte funkci srdce, budete rychlejší a silnější.

Chcete-li shodit nadváhu a dosáhnout skvělé formy, je burpee tou nejlepší volbou, Žádné náklady a minimum času. Během krátké doby štíhlé tělo a zdravý vzhled.

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
8 cviků na cestě k pevným břišním svalům
8x úplně vedle ve fitness aneb zbytečné trápení