8 cviků na cestě k pevným břišním svalům

8-brisni-svaly

Nabízíme vám expresní trénink břišního svalstva. Při pravidelném cvičení byste výsledky měli pozorovat už po dvou týdnech.

Pro začátek

1. Břišní lis – motýl

Lehněte si na záda, nohy pokrčte v kolenou a rozevřete je do stran s chodidly u sebe. Ruce spojte za hlavou. Bez ohýbání zad nadzvedněte trup nad podložku a vydržte v této poloze několik vteřin. Vraťte se do výchozí polohy. Opakujte desetkrát.

1

2. Procvičení šikmých břišních svalů

Lehněte si na záda, pokrčte nohy v kolenou, ruce položte podél těla. Nyní nepatrně přizvedněte trup a jednu paži a natahujte se vpřed za ní. Hlava a šíje přitom musejí být v jedné linii a spodní část zad musí pevně spočívat na podložce. Vydržte pár vteřin a ruce vyměňte. Opakujte patnáctkrát na každou stranu.

2

3. Prkno (vzpor na loktech)

Správné provedení vzporu: předloktí jsou rovnoběžně na zemi, lokty pod rameny.

Nadloktí směřuje kolmo do země pod rameny. Dlaně nespojujeme. Břicho se snažíme přitáhnout co nejvíc k páteři. Neprohýbáme se v bedrech, nevystrkujeme zadek a nehrbíme záda v hrudní oblasti. V naší sestavě budeme prkno dělat desetkrát po třech vteřinách.

3

Střední úroveň

4. Natahujeme se ke špičkám

Lehněte si na záda, zvedněte nohy a natahujte se ke špičkám. Záda ani nohy neprohýbejte. Opakujte dvakrát.

4

5. Jízda na kole

Vleže na zádech přizvedněte trup, ruce složte za hlavou, záda držte rovná. Loktem pravé ruky se dotkněte kolena levé nohy a naopak, na každé straně patnáctkrát. Dvakrát celé cvičení zopakujte.

5


Pokročilá úroveň

6. Kolena vzhůru

Pevně se držte opěradel dvou židlí. Mírně pokrčte lokty, ramena svěste dolů a uvolněte šíji. Pomalu zvedejte kolena 10x vzhůru. Celé cvičení opakujte třikrát.

6

7. Nohy do stran
Lehněte si na záda, ruce rozpažte a přitiskněte k podložce. Zvedněte nohy nahoru a natažené je patnáctkrát přitiskněte nejprve nalevo a potom napravo k podložce. Pánev se nezvedá nad podložku, trup neprohýbáme vzhůru. Celé opakujte dvakrát.

7

8. Cvičení s míčem

Zaujměte polohu jako na obrázku. Bez prohýbání zad patnáctkrát střídavě zvedejte nohy několik centimentrů nad míč. Opakujte celé dvakrát.

8

Zdroj: thescienceofeating

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

==========
5 druhů ženského bříška – a jak se ho zbavit
Nejjednodušší cviky, které během 4 týdnů změní vaše tělo