Lehká rozcvička v kanceláři. Dvě varianty.

lehka-rozcvicka-v-kancelari

Sport je nám doporučován ze všech stran. Kde ale na něj vzít čas, jestliže člověk prosedí osm hodin denně v kanceláři a z práce spěchá za domácími povinnostmi? Zkuste zařadit lehkou rozcvičku do pracovního dne. Nabízíme vám dvě varianty umožňující kalorický výdej i během sedavého zaměstnání.

Poznámka:

Neztrácejte náladu, pokud jste museli cvičení přerušit. Nezáleží na tom, zda jste cvičili 30 minut v kuse nebo dvakrát po čtvrt hodině. Každé cvičení zrychluje metabolismus, a tím pomáhá hubnout.

Varianta 1: vyhledávání aktivity

I při sedavém zaměstnání se dá najít způsob, jak se víc hýbat. Tady je několik možností:

Uklízejte častěji materiály a různé předměty ze svého kancelářského stolu do skříně. Pokud možno do co nejvzdálenější skříně. Musíte přitom vstát a chodit.

Místo co byste na jiný úsek volali, vstaňte a zajděte tam.

Má-li někdo z kolegů narozeniny, zajděte do obchodu pro kytku nebo dárek. To je také pohyb.

Nejezděte výtahem, choďte pěšky.

Při cestě na oběd sejděte a vyjděte schody k jídelně alespoň jedenkrát navíc. Hledejte sebemenší možnost pohybu v průběhu dne.

Varianta 2: přímo u stolu

I když sedíme u stolu, můžeme provádět spoustu pro okolí nenápadných cviků. Spálíme nějakou tu kalorii, podpoříme krevní oběh i výměnu látkovou a vylepšíme tonus svalstva.

Zkuste několik jednoduchých cviků. Na jejich základě si můžete vymyslet další.

Seďte zpříma, nohy jsou pokrčeny v pravém úhlu. Tiskněte k sobě co největší silou kolena a vnitřní strany chodidel. Cítíte napětí ve stehnech. Procvičujete tak především spodní a vnitřní strany stehen.

Seďte zpříma, nohy zkřížené v kotnících se opírají o podlahu. Kolena trochu oddalte od sebe a stehna tlačte ze vší síly do stran. Prohoďte zkřížené nohy a opakujte. Tento cvik silně působí na vnější stranu stehen.


Paže jsou pokrčené, dlaně položené na klávesnici nebo na stole, lokty se dotýkají boků. Silou tiskněte lokty k bokům. Procvičujete zádové svaly a svalstvo hrudníku.

Sedíte u stolu s nohama pokrčenýma v pravém úhlu. Lehce je posuňte dopředu a zvedněte mírně nad podlahu. Lokty se můžete opírat o stůl. Procvičujete stehna a břišní svaly.

Vsedě se opřete nohama pevně o podlahu a napněte hýžďové a břišní svaly, jako byste chtěli vstát od stolu. Neopírejte se o předloktí, když tak jen o lokty. Procvičujete břišní a hýžďové svalstvo.

Při cvičení se držte několika jednoduchých pravidel:

► Každý cvik opakujte podle libosti. V napjatém stavu byste svalstvo měli držet 10-30 vteřin.

► Pravou a levou stranu těla byste měli zatěžovat stejně.

► Nezadržujte dech.

► A nakonec: ať děláte cokoli, nezapomínejte na správné držení těla. Lopatky k sobě, ramena dozadu, podbradek mírně vzhůru. Držení těla je krom všeho ostatního také svalová práce, tedy kalorický, respektive váhový úbytek.

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
Dvě taoistická cvičení po ránu, vašim ledvinám se uleví a ještě můžete zhubnout!
Devět cviků pro pěkná, zdravá záda