Jak se během 2 minut zbavit stresu

Vlašské ořechy jsou pravým darem přírody. Nejde jenom o to, že jsou neskutečně bohatým zdrojem vitamínů a živin (jen ve stručnosti: vápník, železo, hořčík, fosfor, draslík, sodík, zinek, měď, mangan, selen, vitamíny C, B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12, E, K, beta-karoten, lutein a zeaxantin). Mají také výrazně uklidňující účinek. Nevěříte?

Masáž s použitím vlašských ořechů se k nám dostala z východní mediciny. I naše lidové léčitelství zná využití ořechových skořápek. Připravoval se z nich výluh, který se posléze svařil a popíjel jako odvar proti kašli. Odvar ze skořápek rovněž doplňuje v těle jód, kterého skořápky obsahují veké množství.

Léčitelé Východu doporučovali nosit při sobě vždycky pár vlašských ořechů, aby se člověk v případě potřeby vždycky mohl zbavit nežádoucího napětí pomocí ořechové masáže. Dnešní člověk žije ve stresu prakticky neustále, bohužel však pohotová a rychlá opatření proti němu umí uplatnit jen vzácně.

Prastará moudrost východní medicíny. Ořechová masáž.

Na lidských dlaních se nalézají aktivní místa a body, související s funkcí vnitřních orgánů. Známé je jejich akupresurní využití. Několikavteřinová stimulace příslušného bodu tisknutím prstem nebo nějakým tupým hrotem může přinést úlevu od potíží ve velmi krátké době. Na prostředníčku se například nalézají body působící na bolest zubů, uší nebo očí, na palci jsou body příslušné pro respirační obtíže, akupresurní body v malíčku zase působí na ledviny. Aktivací těchto bodů můžeme příznivě ovlivnit funkci orgánu a také ho léčit. Tisknutím příslušných bodů podporujeme rovněž hubnutí. Na principu tlakové stimulace je založena také masáž s použitím vlašských ořechů.

Jak postupovat, chceme-li dosáhnout rychlého uvolnění stresu:

  1. Do každé ruky uchopíme dva ořechy a opatrným pohybem dlaně je uvedeme do krouživého pohybu.
  2. Jeden ořech umístíme na aktivní bod ležící na vnitřní straně zápěstí v prohlubni mezi šlachami, lehce ho přitiskneme dlaní druhé ruky a ořechem kroužíme.
  3. Lehce masírujeme špičky malíčků prsty druhé ruky.

Východní medicína vysvětluje účinek této metody tím, že psychický stav člověka neovládá ani tak hlava, jako jeho vnitřní orgány. Podle ní se například energie ukrývá v plicích, rozum v srdci, duch v játrech, vůle ve slezině a snaha o dosažení cíle v ledvinách. Netvrdíme, že k účinku dochází právě tímto způsobem, faktem je, že ořechová masáž zabírá.

Ve stresové situaci se masáž vlašskými ořechy může stát skutečnou záchranou. Stačí najít pár minut, po které vypadneme ze zběsilého všedního pracovního rytmu a budeme věnovat pozornost svému duševnímu stavu.

Nezapomínejte si proto dát do kabelky nebo aktovky pár ořechů a noste je vždycky s sebou. Jsou to pomocníci účinnější než různé antistresové míčky. Napomáhá tomu jejich pevný, hrbolatý povrch a samozřejmě přírodní původ.

=========
Lék proti stresu
Jak snížit stres v zaměstnání: 9 jednoduchých způsobů