Proč je po pětadvacítce tak důležitá večerní péče o pleť?

Proč-je-po-pětadvacítce

První známky stárnutí se na pleti objevují kolem pětadvaceti let, kdy začíná zpomalovat přirozené nahrazování starých buněk novými. Elixír mládí zatím nikdo nevymyslel, přesto však můžeme své pleti pomoci, aby jí svěží a mladistvý vzhled vydržel o něco déle.

Spousta žen pokládá speciální noční krémy za nepotřebné, za výmysl kosmetického průmyslu. To je veliký omyl. Zatímco denní krémy mají pleť především chránit před nepříznivými účinky prostředí, jsou noční krémy zaměřeny na výživu, na přísun prospěšných látek, jichž pleť může a dokáže v nočních hodinách vstřebat daleko více než přes den. V noci jsou pleťové buňky velmi aktivní. Proces dělení a regenerace se zrychluje, svaly jsou uvolněné. Navíc na pleť nepůsobí agresivní vnější prostředí, které ji zatěžuje před den – od vlivů počasí a výfuků aut až po osvětlení na pracovišti. Má tedy daleko lepší podmínky pro obnovu a omlazování. Musíme jí v tom pomoci.

Základem večerní péče je samozřejmě dokonalé očištění pleti. Důležité je neprovádět je až těsně před ulehnutím, ale nedlouho po příchodu domů. Necháme pleť odpočinout, volně dýchat. Máte-li mastnější pleť, je vhodný lehký peeling, který umožní výživným látkám z nočního krému snadněji se do pleti vsáknout.

Noční krém nanášíme asi hodinu až půldruhé před ulehnutím. Nejlépe zhruba ve 20-21 hodin – v tu dobu je kůže nejvnímavější. Pokud to uděláte později, bude užitek z nočního krému menší a ráno byste mohla zaznamenat lehkou opuchlost pleti. Kolem půlnoci dosahuje obměna buněk svého vrcholu, k ránu se zrychluje krevní oběh a pleť snadněji a rychleji vstřebává komponenty kosmetických prostředků. Výsledkem je ranní odpočinutá, mladistvá a hladká pleť.

Večerní péče o pleť: zvláštnosti

Je dobré používat denní a noční krém stejné kosmetické řady. Výrobce sestavuje složení tak, aby na sebe navazovalo, aby se vzájemně doplňovalo.

Je-li vám pětadvacet, postačí zvlhčující krém obohacený hyaluronovou kyselinou, rostlinnými antioxidanty a vitamíny.
Po třicítce už je třeba zaměřit se anti-age kosmetiku, po čtyřicítce pak na řady s obsahem retinolu a peptidů.

Nenanášejte krému zbytečně moc, přebytek lehce stáhněte ubrouskem. Aby krém mohl rozvinout svůj plný účinek, měl by na pleť působit nejméně šest hodin.

ŽIJTE V TĚLE, VE KTERÉM CHCETE ŽÍT - 31-denní videokurz 

Chcete vylepšit svoji fyzickou formu, být štíhlejší nebo si prostě upevnit zdraví? ZAČNĚTE SVOJI CESTU ZA TĚLEM SNŮ TEĎ HNED! 
=========
Masáž obličeje prodlužující mládí
Jednoduché a účinné způsoby, jak si uchovat mladou mysl v jakémkoli věku.