Proč by ženy neměly chodit spát s mokrými vlasy


Přísně vzato, neměli by s mokrými vlasy chodit spát nejen ženy, ale ani muži z důvodů, které uvedeme dále. Pro ženy je však tento škodlivý zvyk nebezpečnější.

Sexistická diskriminace?

Vůbec ne. Pro většinu mužů má zkrátka neblahý zvyk chodit spát s mokrými vlasy méně negativních následků díky tomu, že většinou mají vlasy kratší, takže uschnou zhruba do půlhodiny po umytí. Delší a obvykle také hustší ženské vlasy však mohou schnout až do rána. Jsou přitom pro ženu zdrojem několika nebezpečí, která rozhodně nejsou k smíchu.

Migréna z mokrých vlasů

Je to zvláštní, ale je to fakt. Moderní věda dosud neobjasnila přesnou příčinu vzniku ženské migrény. Uváděno je množství potenciálně nebezpečných zvyků. Mezi ně patří i zvyk chodit spát s mokrými vlasy. Pokud na migrény netrpíte, nemyslete si, že se vás tato informace netýká. Migrény vznikají náhle a jakmile jednou propuknou, mohou trvat až do konce života. Raději zbytečně neriskujte.

Mokré vlasy zbavují energie

Tato informace je určena těm, kdo věří (nebo znají) v energetické proudy řídící lidské tělo, v množství a kvalitu energie, která je rozhodující v prevenci nemocí, v pracovní výkonnosti i komunikativnosti. Pakliže k těmto lidem patříte, pak vězte, že mokré vlasy napomáhají úniku energie. Takže pokud jdete spát s mokrými vlasy, vytváříte podmínky pro vysílení organismu.

Pokud pro vás informace o energetických proudech představuje jen zajímavou pohádku pro dospělé, zkuste si všímat toho, jak se cítíte v dny, kdy si jdete lehnout s mokrými vlasy. Možná zjistíte, že máte důvod tohoto zvyku zanechat.

Proti mytí vlasů před spaním vystupují trichologové

Trichologové se specializují na vlasy, zabývají se jejich hygienou, zdravím i krásou. Tvrdí, že třením o polštář se mokrý vlas ztenčuje a láme. Jestliže někdo chodí spát s mokrými vlasy dlouhodobě, zhorší jejich kvalitu, vlasy se budou třepit a lámat.

=========
5 vitamínů pro krásu a zdraví dlouhých vlasů
Jak pečovat o pleť v chladných zimních dnech