Jak pečovat o pleť v chladných zimních dnech

Jak-pečovat-o-pleť

 

V zimních měsících pleť vyžaduje poněkud jinou péči než v teplejším a teplotně vyrovnanějším období. Naučte se o ni pečovat i v zimě co nejšetrněji. Připravili jsme pro vás několik rad.

Kdy je čas změnit krém

Jakmile se na teploměru objeví nula, je třeba sáhnout po jiném krému. V chladném období se mění tuková rovnováha, mazové žlázky pracují mnohem pomaleji. Klesá pružnost pleti a snižuje se produkce fermentů umožňujících přirozený peeling, svrchní vrstva pleti hrubne a pokud bychom nechali věci jít samospádem, ztratila by pleť velmi záhy svůj přitažlivý vzhled.

Šest pravidel péče

Zimní počasí celkově negativně působí na stav pleti. Mrazivý vzduch venku, přechody do tepla a znovu do zimy, vítr, sníh, slunce ostře se odrážející od sněhové pokrývky, to všechno je pro pleť veliká zátěž. Následky lze omezit na minimum, dodržujeme-li jistá základní pravidla.

1. Krém aplikujeme asi 30-60 minut před tím, než vyjdeme ven. Záleží na počasí. Čím větší zima venku je, tím delší čas by měl uplynout od chvíle, kdy jste nanesla ochranný krém.

2. Používejte výživné vitamínové masky. Pokud jste zatím upřednostňovala ty s antibakteriálními účinky, teď je čas je nahradit výživnými. Masky s antibakteriálním působením mají často olupovací efekt. Po jejich aplikaci je pleť ještě citlivější.

3. Na minimum omezte používání ledových kostiček, pokud patří k vaší běžné kosmetické proceduře. V létě dodají pleti příjemný tonus, v zimě jsou však pro ni stresem navíc.

4. Pro suchou a citlivou pokožku je nejvhodnější mycí prostředek s neutrálním pH.

5. Vynechte příliš horkou vodu. Její teplota má být příjemná. Přehnaně horká voda kůži dráždí a způsobuje její dehydrataci.

Pokud jste dosud používala kosmetické prostředky obsahující líh, nyní je vynechte. V chladném období se mění vlastnosti kůže: mastná přechází ve smíšenou, smíšená v normální a většina těch šťastných, které dosud nemusely bojovat s nadprodukcí mazových žláz, narazí na problémy typicky suché pleti. Používání lihových přípravků provokuje vznik mikroporanění a pleť je pak ještě citlivější a zranitelnější.

ŽIJTE V TĚLE, VE KTERÉM CHCETE ŽÍT - 31-denní videokurz 

Chcete vylepšit svoji fyzickou formu, být štíhlejší nebo si prostě upevnit zdraví? ZAČNĚTE SVOJI CESTU ZA TĚLEM SNŮ TEĎ HNED! 
=========
Jak se zbavit černých teček na obličeji
Jednoduché a účinné způsoby, jak si uchovat mladou mysl v jakémkoli věku.