5 vitamínů pro krásu a zdraví dlouhých vlasů

5-vitamínů-pro-krásu

Aby žena vyzařovala skutečnou ženskost, sex appeal a okouzlující krásu, musí se umět starat o své vlasy. Odpradávna na muže působí dlouhé vlasy zvláštní přitažlivou silou. Lesklé a zdravé vlasy vypadají nádherně, jsou příjemné na dotek a svádí k pohlazení, jejich jemná vůně přitahuje mužskou tvář.

Ženu s takovými vlasy muž nikdy nemine bez povšimnutí.

V péči o vlasy, aby byly bohaté, lesklé a zářily zdravím, vám pomůže pět vitamínů.

1.Vitamín A

Vitamín A působí jako antioxidant; pomáhá udržovat ideální úroveň mazotoku ve vlasovém porostu a patřičnou hydrataci vlasové pokožky i vlasů. Krom toho příznivě působí na kůži a různé její problematické jevy. Brání lámavosti a suchosti vlasů. Nejvíce je ho v játrech, vaječném žloutku a másle. V rostlinách je přítomen jako beta-karoten, především ve špenátu, brokolici, zelí, mrkvi, meruňkách a broskvích.

2. Vitamín B5

Vitamín B5 neboli kyselina pantothenová předchází šedivění a vypadávání vlasů. Najdeme ji především v kvasnicích, játrech, ledvinkách, v menším množství také v mléce a obilninách.

3. Vitamín B7

Je známý jako biotin, někdy také vitamín H. Podporuje tvorbu keratinu, pomáhá předcházet šedivění, lámání, třepení a vypadávání vlasů, celkově podporuje jejich růst, zdravý vzhled a odolnost vůči nepříznivým dopadům životního prostředí. Najdeme ho v kvasnicích, obilninách, vaječném žloutku, játrech, rýži a mléce.

4. Vitamín C

Tento významný antioxidant pomáhá udržovat zdravou vlasovou pokožku, dodává vlasům lesk a pevnost jejich struktuře. Nejvýznamnějšími zdroji jsou šípky, černý rybíz, červená a zelená paprika a dále veškeré ovoce a zelenina. Jablka, jahody, citrusy, petrželová nať, květák, špenát atd.

5. Vitamín E

Působí jako antioxidant, stimuluje prokrvování vlasové pokožky a tím výživu vlasů, dodává vlasům hebkost. Nejvíce ho najdeme v rostlinných olejích , například v oleji z rostlinných klíčků, sójovém oleji, lněném či řepkovém. Dále třeba ve špenátu a hlávkovém salátu.

Chceme-li udržet vlasy zdravé, pevné a krásné, nesmíme zapomínat ani na některé minerální prvky, jako jsou zinek, hořčík, selen a křemík.

=========
S čím si banány poradí lépe než prášky
Střídavá sprcha. 10 důvodů, proč si ji dopřát co nejčastěji.