Masáž obličeje prodlužující mládí

masaz-obliceje

Joelle Ciocco je doslova legendou v dermatologické kosmetologické péči. Jejím rukám se svěřují ženy i muži, představitelé byznysu i umělci. Patří mezi ně například Monica Bellucciová.

Masáž, s níž vás seznámíme, doporučuje pařížská kosmetoložka aplikovat každý den. Nijak významně vás nezdrží, zabere to pouhé tři minuty.

«Ano, je to až k smíchu, jak je jednoduchá“, říká o této masáži Joelle Ciocco. «To je taky její výhoda. Co žádá velkou námahu a práci, to nikdo dělat nebude.„

Masáž je vhodná pro každý věk a každý typ pokožky. Svěží barva obličeje, zvýšení pevnosti a elasticity a zjemnění vrásek nejsou jejími jedinými přednostmi. Zvyšuje také efekt kosmetických přípravků, které je dobré nanášet na pleť ihned po jejím provedení.

Masáž si provádějte jednou denně po očištění pleti (před tím, než na ni nanesete krém). Pro kontrolu mějte po ruce hodinky. Bude skvělé, když každý krok budete dělat déle než jednu minutu. Stačí však i pouhá minuta, abyste pocítili a viděli efekt.

1. Posílení lymfotoku

Ukazováčkem, prostředníčkem a prsteníčkem na obou rukách pomalu stlačujte pleť. Postupujte shora dolů, začněte na čele a skončete v dekoltu. Stimulujete tak tok lymfy, kapaliny, odvádějící toxiny z organismu. Tento postup zmenšuje otoky a osvěžuje barvu obličeje.

2. Zvýšení pevnosti a elasticity

Palcem a ukazováčkem na obou rukách zlehka uchopujte kůži a jemně ji přizvedávejte. Nijak ji nenatahujte, důkladně ještě neznamená agresivně. Toto lehké přizvednutí je pro pleť dobrým tréninkem; posiluje to její pevnost a přidává pružnost. Odkud začnete a kam budete postupovat, není důležité. Hlavně nezapomeňte na pleť kolem očí, na šíji a ve výstřihu.

3. Stimulace krevního oběhu

S uvolněným zápěstím se plácejte po tvářích. Nikoli dlaněmi, ale semknutými prsty. Je to jemnější. Nejde o to, abyste si ubližovali, ale aby pleť zrůžověla. Tyhle něžné „facičky“ povzbuzují krevní oběh, což pleť obohatí kyslíkem a zvýší její tonus.

=========
Lekce uzdravující síly mysli od Louisy Hay
Aromaterapie podle čaker