Važte si svého těla: 8 postupů, které vás naučí mít ho rádi.

vazit-tela

Jak často vyjadřujeme nespokojenost s vlastním tělem! Není dost štíhlé a pevné, nos je moc velký, pokožka mdlá a vůbec máme vždycky po ruce celý seznam jeho nedostatků.

Zamysleli jsme se ale někdy nad tím, jak dobře nám naše tělo v tomto životě slouží? Jsme mu dost vděčni za cestu, kterou už s námi prodělalo? Když je člověk nemocný a organismus vynechává, zdá se to možná těžké. Ale právě v takových chvílích vám vědomí, že tělo vynakládá veškeré úsilí k překonání situace, umožní získat pocit vděčnosti a respektu k němu.

Našli jsme pro vás 8 způsobů, jak si své tělo zamilovat.

1. Vyslovte své city.

Najděte si takovou denní dobu, kdy vás nic a nikdo nemůže vyrušit. Svlékněte se a postavte se před zrcadlo. Měli byste se v něm pokud možno vidět celí. Dobře se na sebe podívejte a mluvte nahlas o tom, co vidíte : vyslovujte všechny myšlenky a city, které vás napadnou. Kladné i záporné.

Hovořte o každé části těla od hlavy až po paty. Například: „Jsem pyšná na svoje hedvábné vlasy, ale zdá se mi, že uši mi trochu odstávají od hlavy a děsně mi vadí můj nos“. Vědomě zvýrazněte stupeň negativních a pozitivních pocitů ke každému jednotlivému aspektu svého těla: tvaru, jemnosti, barvě atd. V dalším vám to pomůže dodržet dynamiku.

2. Napište svému tělu dopis.

Jako by to byla od vás dokonale oddělená bytost. Vyjádřete v něm své pocity vděčnosti, odporu, nadšení nebo nespokojenosti, všeho, co ke svému tělu cítíte. Vyslovte svůj názor na to, jak vám vaše tělo v životě slouží. Tento způsob je velmi důležitý pro ty, kdo žijí se závažným onemocněním nebo jsou invalidní.

3. Uzavřete se svým tělem mír.

Opakujte první metodu po dobu deseti dnů a snažte se být přijetí vlastního těla pokaždé více otevření. Potom napište nový, pozitivnější dopis a slibte tělu, že odteď si ho budete více považovat a dávat mu najevo více uznání, než dosud.

4. Věnujte jistý čas přemýšlení a zapsání všeho, co o svém těle víte a jak to ovlivňuje vaše chování, sexualitu, sebejistotu a celkový pohled na sebe sama.

Kde se vzala tahle vaše přesvědčení? Někdy člověk žije pod vlivem stereotypů, aniž si to uvědomuje. Je čas skoncovat s nimi a přehodnotit své názory.

5. Vždycky, když vás napadnou negativní myšlenky na vlastní tělo, zastavte se!

Je nutné naučit se postřehnout včas okamžiky, kdy se podobné myšlenky začínají vkrádat do vědomí. O nic méně důležité není změnit vlastní hodnocení. Zdá se vám, že máte moc široké boky? A nesvědčí to snad o vaší ženskosti, síle a zdraví? Bledost vaší pokožky – to je příznak aristokratického původu. Kvůli hrbolku na nose si vás zamiloval manžel. Naučte se mít k sobě láskyplný vztah naplněný humorem. Tělo vám odpoví svou vlastní vděčností.


6. Vážit si svého těla znamená také o ně pečovat.

Stejně jako si vybíráte knížky, výstavy nebo filmy, které chcete vidět, vybírejte pečlivě i to, čím budete sytit svoje tělo. Když se zabýváte svým vědomím a rozvojem své mysli, nezapomínejte na tělo. Najděte si aktivitu podle svého gusta, aby vám pomáhala udržet tělo v dobré fyzické formě.

7. Soustřeďte se na své pocity.

Tělo je nám zdrojem množství příjemných pocitů a potěšení, umožňuje nám odhalit vlastní sexualitu a mít z ní požitek. Teprve až se naučíte mít rádi své tělo se všemi jeho nedokonalostmi, stane se pro vás zdrojem dokonalé spokojenosti. Zanechte myšlenek na nedostatky a učte se soustředit se na své pocity.

8. Učte se naslouchat svému tělu a nikdy je nesrovnávejte:

s žádnými ideály, s kamarádkami nebo známými, ani s tím, jak jste snad vypadali dříve. Ani vy ani vaše tělo tu víckrát nebudete, uvědomte si tuto unikátnost a žijte v souladu s ní.

ŽIJTE V TĚLE, VE KTERÉM CHCETE ŽÍT - 31-denní videokurz 

Chcete vylepšit svoji fyzickou formu, být štíhlejší nebo si prostě upevnit zdraví? ZAČNĚTE SVOJI CESTU ZA TĚLEM SNŮ TEĎ HNED! 
=========
Zákony naší tělesné energie
Lekce uzdravující síly mysli od Louisy Hay