Jak se zbavit prvních vrásek – 5 top masek

zbavit-vrasek

Výživná nebo léčivá maska, kterou si připravíme doma, může být velmi prostým, přitom však velmi účinným řešením řady kosmetických problémů. Nejlepším způsobem předcházení prvním vráskám jsou pravidelně aplikované přírodní domácí masky, jejichž recepty prověřily už miliony žen. Vybrali jsme pro vás pět těch nejlepších.

Maska s avokádem

V mixéru smíchejte do hladké husté hmoty lžičku tučné smetany, dužinu avokáda, lžičku olivového oleje a lžičku hnědého cukru. Naneste masku na očištěnou, lehce navlhčenou pleť a nechte působit 20 minut. Smyjte nejprve vlažnou a potom studenou vodou. Nakonec na osušenou pleť naneste zvlhčující krém.

Maska s ovocem

Dvě lžíce rozetřené dužiny oblíbeného ovoce (broskev, jablko, avokádo, banán, nebo jahody) a lžíci olivového oleje dobře promíchejte, lehce zahřejte ve vodní lázni na 36 stupňů a naneste na obličej a hrdlo. Po půlhodině smyjte nejprve teplou, poté studenou vodou. Osušte a naneste zvlhčující krém.

Maska s okurkou

Půlku okurky nastrouháme najemno, smícháme se žloutkem a lžící olivového nebo mandlového oleje. Masku nanášíme nejenom na obličej, ale i na krk a dekolt, který jak známo rovněž stárne. Doporučuje se nechat působit po celých 40 minut, ne méně. Smýváme nejprve teplou, poté studenou vodou. Na závěr na osušenou pleť aplikujeme zvlhčující krém.

Maska s kiwi a tvarohem

Dvě lžíce tučného farmářského nebo doma vyrobeného tvarohu smícháme s rozetřenou dužinou jednoho plodu kiwi. Nanášíme na očištěnou pleť, necháme působit půlhodinu, umýváme chladnou vodou. V tomto případě nemusíme na závěr nanášet zvlhčující krém, maska sama velmi dobře zvlhčuje pleť. Doporučuje se aplikovat ji na noc jednou za dva až tři dny. Po desáté aplikaci je dobré udělat přestávku.
Maska s banánem a jablkem

Jeden zralý banán rozmícháme v mixéru s jablečnou dužinou, lžící mléka a lžící hnědého cukru. Masku nanášíme na obličej jemnými masážními pohyby, necháme působit 20 minut a po umytí naneseme libovolný vhodný krém.

=========
Tvář jako zrcadlo osudu
Střídavá sprcha. 10 důvodů, proč si ji dopřát co nejčastěji.