Louise Hayová: přestaňte se děsit vlastními myšlenkami!

Moudré rady Louse Hayové o tom, JAK mít rádi sami sebe.

1. Přestaňte kritizovat. Okamžitě skoncujte s kritikou. Kritika nikdy nikoho nezmění. A zanechte i kritiky sebe sama. Přijměte se takoví, jací jste. Když kritizujete sami sebe, jsou vaše proměny negativní. Když se chválíte, měníte se pozitivně.

2. Přestaňte děsit sami sebe, terorizovat se vlastními myšlenkami. To je opravdu hrozný způsob života. Najděte si nějaký obraz, který je vám příjemný (já mám například žlutou růži) a vždycky okamžitě přepněte od děsivých myšlenek k těm příjemným.

3. Buďte velkorysí, laskaví a trpěliví. Buďte velkorysí k sobě. Buďte laskaví k sobě. Buďte trpěliví, vždyť si osvojujete nový způsob myšlení. Chovejte se k sobě jako k opravdu milovanému člověku.

4. Buďte laskaví ke své mysli. Nesnášet se znamená nesnášet vlastní myšlenky. To nemá žádný smysl. Raději je změňte.

5. Chvalte se. Kritika poškozuje vašeho vnitřního ducha. Pochvala ho posiluje. Chvalte se co možná nejvíc. Říkejte si, jak dobře si umíte poradit s každou maličkostí.

6. Buďte si oporou. Najděte způsob, jak podpořit sebe sama. Obraťte se na přátele a dovolte jim, aby vám pomáhali. Je zcela přirozené prosit o pomoc, když ji potřebujete.

7. Své nedostatky berte s láskou. Uvědomte si, že jste je stvořili vy sami, abyste uspokojili nějakou svou potřebu. Teď k jejich uspokojení hledáte nové, pozitivní cesty. Tak se tedy zbavujte starých stereotypů chování s něžností.

8. Pečujte o svoje tělo. Naučte se správné výživě. Jaké jídlo je nezbytné, abyste si zachovali optimální úroveň energie a životaschopnosti? Naučte se cvičit. Které cviky jsou vám příjemné? Něžně milujte a važte si chrámu, v němž přebýváte.

9. Pracujte se zrcadlem. Dívejte se často sami sobě do očí. Projevujte své city narůstající lásky k sobě samému. Když se díváte do zrcadla, odpouštějte si. Při pohledu do zrcadla si promluvte se svými rodiči a odpusťte jim. Alespoň jednou za den si řekněte: “Mám tě rád/a. Opravdu tě miluji.”

10. Pusťte se do toho hned. Nečekejte, až se něco dá do pořádku, až zhubnete, až si najdete novou práci nebo navážete nové kontakty. Dejte se rovnou do toho a udělejte všechno, co jen můžete.

=========
Lekce uzdravující síly mysli od Louisy Hay
Lidská nervová soustava. Jak ji hýčkat a před čím ji chránit.