Jak protáhnout tělo vsedě za pouhých 6 minut


K provádění těchto jednoduchých cviků potřebujete minimum místa. V podstatě nemusíte vstát od svého pracovního stolu. Pro kancelářské pracovníky může toto cvičení být hotovou spásou, protože umožňuje protáhnout celé tělo. Navíc je téměř „neviditelné“. K dosažení výrazného a rychlého efektu se doporučuje provádět je každou hodinu.

1. Chodidla jsou vedle sebe na zemi. Zvedáme a spouštíme paty, přičemž špičky nohou se nesmějí zvednout. Záda jsou vzpřímená, tělo je v klidu. Cvik provedeme čtyřicetkrát.

2. Stejným způsobem zvedáme a spouštíme špičky, paty musejí zůstat na zemi. Opět čtyřicetkrát opakujeme.

3. Cvik, který se dá provádět vsedě i vestoje a dokonce i v chůzi. Stahujeme a povolujeme hýžďové svaly. Opět čtyřicetkrát.

4. Pomalu při výdechu vtahujeme břišní stěnu, s nádechem ji vracíme do původní polohy. Opakujeme patnáctkrát. Výtečné procvičení břišních svalů.

5. Vestoje či vsedě procvičíme zádové svalstvo. Máme napřímená záda, lopatky tlačíme k páteři, ramena by měla zůstat nehybná. Opakujeme čtyřicetkrát.

6. Záda necháme odpočívat a uvolníme prsty na rukou. Roztáhněte paže do stran na úrovni ramen. Dbejte přitom na správné držení těla. Čtyřicetkrát sevřete a rozevřete pěsti.

7. Rytmicky, zvolna obracíme hlavu vlevo a vpravo, brada je rovnoběžně s podlahou a dbáme, aby při cvičení neměnila pozici. Opakujeme čtyřicetkrát.

8. Toto cvičení vylepší kontury vašeho obličeje a sníží riziko vzniku druhé brady. Vysuňte čtyřicetkrát bradu vpřed a zvolna vraťte do výchozí polohy.

Toto cvičení nemá prakticky žádné kontraindikace. Často je jediným způsobem, jak během týdne něco udělat pro své zdraví. Pokud dokážete dodržet počet cviků a vydržíte opakovat je každou hodinu, budete výsledky překvapeni.

=========
Fasciální cvičení: 2 cviky aktivující organismus
S Východní grácií. Učíme se čínské gymnastice.