4 cviky, které můžete provádět i u televizoru

4-cviky-tv

Hayley Madiganová je fitness odbornicí portálu o zdravém způsobu života The Muscle Coaches. Uvedla na něm čtyři tříminutová cvičení, která v pohodě zvládnete například během televizní reklamy.

Po pracovním dnu dává většina lidí přednost sledování televize, buď vleže nebo z pohodlného křesla. Můžete však být fyzicky aktivní bez toho, že byste odcházeli z domova. Podle Madiganové se některé cviky dají provádět i ve statické pozici, s napínáním svalů a soustředěním na vlastní dech:

Stahování hýžďových svalů. Vsedě nebo vestoje pevně stiskněte hýždě na 6 vteřin, poté na 15 vteřin uvolněte. Opakujte několikrát.

Tisknutí rukou. Stisknuté ruce zvedněte před sebe na úrovni hrudníku, lehce pokrčené v loktech. Napněte dlaně, držte 6 vteřin, pak povolte a ruce dejte od sebe. 15 vteřin si odpočiňte a opakujte celkem čtyřikrát. Posilujete horní část těla.

Prkno. Tento cvik procvičí ramena, boky, stehna a svaly břišního lisu. Vzepřete se vleže o lokty, tělo držte napřímené, chodidla jsou u sebe. Vydržte 15-30 vteřin, dejte si 15 vteřin pauzu a opakujte ještě dvakrát.

Podřepy u stěny. Postavte se v nevelké vzdálenosti od zdi a pevně se k ní přitiskněte zády. Nohy byste měli mít rozkročené na šíři ramen, špičky směřují ven. S pomalým pokrčováním kolen jděte do podřepu, záda stále pevně opřená o zeď. Jakmile se kolena ohnou zhruba do pravého úhlu, začněte se zvedat zpět, stále stejně pomalu. Dejte si malou pauzu a opakujte. Cvičení posiluje svaly nohou, boků a hýždí.

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
Devět cviků pro pěkná, zdravá záda
Dvě taoistická cvičení po ránu, vašim ledvinám se uleví a ještě můžete zhubnout!