3 cviky pro rychlé odstranění druhé brady


Lékařsky řečeno je druhá brada nadbytkem měkkých tkání v oblasti pod bradou. Kůže, často spolu s tukem, vlivem přirozeného stárnutí a ztráty pružnosti povoluje a do této oblasti se nasune. Je to jeden z projevů zemské tíže, které můžeme pozorovat přímo na svém těle.

Nejčastěji se tento problém ohlásí někdy po pětatřicítce, kdy v organismu dochází k prvním hormonálním změnám a projevují se první příznaky stárnutí pokožky: jemná síť vráseček kolem úst a očí, vpadlejší nebo naopak kulatější tváře.

Příčinou vzniku druhé brady je dysbalance krčního svalstva. Někdy také jde o genetickou dispozici a ještě jindy může být způsobena malou čelistí – brada ustupuje, je nevýrazná a tkáně ležící níže se nemají „čeho držet“. Genetické dispozice v podobě tvaru obličeje a brady ovlivnit nemůžeme, ale můžeme výrazně omezit jejich dopad preventivními opatřeními proti věkem způsobené druhé bradě. Pravidelné, každodenní cvičení krčního svalstva napomáhá zpevnit tonus svalů brady. Cvičení je velmi účinné jak při sotva se projevujících náznacích, tak i při už vzniklé druhé bradě.

Představíme vám tři cviky ze série Kiki Says na You Tube. Provádět je můžete kdekoli. Nezaberou příliš času a efekt je očividný.

Video je v angličtině, ale to vás nemusí lekat, protože všechno je názorné a velmi srozumitelné.

Cvičení 1

Cvičíme podjazykový sval. Zvedněte v nevelké vzdálenosti před obličejem na úrovni úst ukazováček. Vyplázněte co možná nejvíc jazyk a snažte se dotknout se jím prstu. Držte jazyk vodorovně, nenechte ho klesnout. Po chvíli ho vraťte do úst. Opakujte alespoň desetkrát.

Cvičení 2

Otevřete co nejvíce ústa, vystrčte jazyk a snažte se jím dotknout nejprve brady a potom špičky nosu. Svaly krku jsou přitom maximálně napjaté. Opakujte desetkrát.

Cvičení 3

Záda jsou napřímená. Vytáhněte krk co nejvýš a dopředu, nakolik se vám to podaří. Cítíte, jak se napínají krční svaly. Pomalu hlavu vracejte vzad až do krajní polohy. Pak ji vraťte do normální pozice. Opakujte desetkrát.

=========
Runová cvičení povzbuzující životní energii
Fitness na vodě. O prospěšnosti aquafitnessu a aquaerobiku