Tři lžičky denně: vlasy přestanou padat a zlepší se vám zrak.

U mnoha a mnoha mužů se ještě ani nepřiblíží třicítka a začínají jim řídnout vlasy. Padání vlasů nemusí trápit jenom muže, občas se vyskytuje i u žen a je zdrojem velkého trápení. S věkem také postupně klesá produkce pigmentu melaninu ve vlasové folikule. Vlasy ztrácejí svoji původní barvu a začínají „šedivět“. Šedá barva vzniká jako efekt spojení vlasů bílých s těmi, v nichž se ještě pigment projevuje. Když melanin přestane být úplně produkován, jsou vlasy zcela bílé.

Protože šedivění vlasů je spojováno se stářím – ačkoli ne vždycky oprávněně, nesou ho lidé často velice nelibě a odedávna se mu snažili všelijak předcházet nebo ho maskovat. Dnes existuje spousta metod a chemických prostředků, které šedivění účinně překrývají. Nabízíme vám jeden z receptů přírodních, už dostatečně vyzkoušených. Doprovází ho pověst zázračné účinnosti – a to nejen na padání či šedivění vlasů, ale také zlepšení zraku.

Projevem věku je také slábnutí zraku. Přestože problémy s viděním mívají častěji starší lidé, nemíjejí ani osoby mladé. Předejít tomuto stavu, eventuálně ho zlepšit, dokáže prostředek, který vám nabízíme:

Ingredience:

100 ml lněného oleje lisovaného za studena

2 oloupané citrony

0, 25-0,5 l medu

3 stroužky česneku

Česnek rozmixujte do hladka s citróny, přidejte med a olej a znovu dobře promíchejte. Přelijte do sklenice a uchovávejte v lednici. Užívejte 1 polévkovou lžíci půl hodiny před jídlem 3x denně. Obsah láhve promíchávejte výhradně dřevěnou nebo plastovou lžicí; kovová by poškodila živiny ve směsi obsažené. Kvůli obsahu lněného oleje nesmí být nádoba se směsí vystavena světlu ani teplu.

Lněný olej je nejbohatším rostlinným zdrojem mastných kyselin omega-3. Kromě řady jiných významných zdravotních přínosů má protizánětlivé účinky a působí proti padání vlasů, lupům a jiným negativním stavům pokožky hlavy i vlasů jako takových. Obsah linolenové kyseliny ve lněném oleji má kromě jiného velký význam pro lidský zrak. Bylo prokázáno, že pokud má člověk této kyseliny nedostatek, jeho vidění ztrácí na kvalitě.

Pro vlasy a zejména při jejich vypadávání má velký význam také česnek, protože obsahuje síru a selen, které vlas zpevňují a zlepšují jeho strukturu. Vitamín C zesiluje účinek všech jmenovaných látek a napomáhá jejich uchování.

=========
5 kroků k tomu, abyste nehledali brýle, které máte na nose
Co pomáhá obnově nervových buněk