Meditace před spaním – cesta ke kvalitnímu spánku a silné energii


Spánek je velmi důležitou součástí lidského života. Mnohé jeho aspekty ještě stále nejsou podrobně prozkoumány. Z energetického hlediska představuje spánek dobití organismu. Je tedy nezbytné, aby byl kvalitní.

Příprava k meditaci

Tato meditace přímo přechází ve spánek. Je to ideální uvolňující varianta. Příprava k ní zahrnuje všechny vaše běžné zvyklosti. Připravte se ke spánku tak, jak je to pro vás obvyklé. Zhasněte světlo, pokud vám však lépe vyhovuje tlumené světlo noční lampičky, nechte si ji rozsvícenou.

Stejně jako v případě každé jiné meditace by vás nikdo a nic nemělo rozptylovat. Alespoň hodinu před spaním byste se neměli dívat na televizi, sedět u počítače ani telefonovat. Elektromagnetické záření způsobuje poruchy usínání, navíc nově získané informace vám brání očistit mysl a vědomí.

Všechny problémy je třeba nechat stranou. Lidé zběhlí v meditačních technikách doporučují posedět na posteli a myslet na něco hezkého nebo zcela neutrálního, abyste se zbavili vší negativity. Vzpomínejte na svůj první polibek nebo na nějaký pěkný obraz. Máte být obklopeni pohodlím, aby vás nic nerušilo.

Meditace upevňující spánek

Uložte se pohodlně do postele. Zavřete oči. Představujte si, že kolem vás vůbec nic není. Jste v jakési nekonečné místnosti, zbavené všeho zbytečného. Vaše postel bude v nejbližší době vaším domem. Musíte se uklidnit a poddat situaci.

Kolem je nesmírné nekonečno. Všechny starosti se v něm rozplynuly a nebudou vás moci trápit ani teď, ani později. Představte si, že na celém světě zhaslo světlo. Světla zhasla ve vašem domě, ve vaší ulici, ve městě, v celé zemi, na celé planetě. Zhasly všechny hvězdy ve Vesmíru. Jste ve Vesmíru sami. Kromě vás a vaší postele nic není.

Zpomalujte dýchání. Nadechujte a vydechujte zhruba po pěti vteřinách. Nadechujte se nosem, vydechujte ústy. Nic nevážíte, vznášíte se v nekonečnu, které nezná vítr, teplotu ani zvuk. Představujte si, že tohle ideální „nic“ a zároveň „všechno“ vás začíná naplňovat od prstů na nohách. Nejprve vám těžknou chodidla, potom nedokážete pohnout nohama, nedokážete se ani pohnout. Postupně vám otékají ruce. Těžkne šíje i hlava. Až pocítíte tíhu i na víčkách, budete připraveni propadnout se do sladké náruče spánku.

Dýchejte pomalu, počítejte do deseti. S poslední číslicí byste měli být zcela uvolněni. Pokud se vám usnout nepodaří, opakujte počítání. Jestliže jste ve všem postupovali správně, měli byste už při prvním počítání usínat.

Tato meditace trvá asi 15 minut. Usínání trvá v průměru 7-10 minut. Důležité je, že tuto meditaci můžete využít i když chcete usnout ve dne. Denní spánek je rovněž prospěšný, neměli bychom však spát mezi 16. a 20. hodinou. Trvat by měl nejvíce hodinu. Spát déle už není tak užitečné. Používejte co nejtišší a nejklidnější signál buzení.

Pomocí této meditace se naučíte rychle usínat. Sny budou buď příjemné, nebo žádné. Je to cesta k léčení nespavosti. Důležitá je pravidelnost a postupné vytvoření návyku. To obvykle zabere asi dvacet dnů. Po měsíci by spánek měl být pevný a pokud ne přímo ideální, tak velmi blízko ideálu. Vaše energie zesílí.

ŽIJTE V TĚLE, VE KTERÉM CHCETE ŽÍT - 31-denní videokurz 

Chcete vylepšit svoji fyzickou formu, být štíhlejší nebo si prostě upevnit zdraví? ZAČNĚTE SVOJI CESTU ZA TĚLEM SNŮ TEĎ HNED! 
=========
Dechová cvičení pro celkovou pohodu organismu
Desetkrát pro meditaci