Které cviky pomáhají trávení a zároveň zpevňují břicho

Které-cviky-pomáhají-tráveni

Seznamte se s cviky povzbuzujícími trávení a zároveň účinně zpevňujícími břicho.

1. Kolena přitažená na hrudník

Položte se na záda, zhluboka se nadechněte a vydechněte, uvolněte se. Potom při nádechu přitiskněte kolena na hruď a obejměte je pažemi. Nadzvedněte trochu kostrč a v této poloze vydržte 1 minutu. Klidně dýchejte.

2. Zkracovačky

Posaďte se na podlahu. Pravou nohu pokrčte a fixujte ji levou rukou. Levá noha leží zpříma na podlaze. Otočte trup co nejvíc doprava a vydržte v této pozici půl minuty. Opakujte s druhou nohou.

3. Dřepy

Postavte se zpříma, nohy rozkročené na šíři ramen. Zvedněte ruce nad hlavu. Začněte plynule klesat do dřepu. V pozici sedu byste měli minutu vydržet a potom se vracet zpět. Nehrbte ramena, držte je doširoka roztažená, nesklápějte hlavu. Dýchání je rovnoměrné. Hlídejte si, aby se kolena neposunula před čáru, kterou zaujímají prsty nohou.

4. Výpady

Postavte se zpříma. Jednou nohou udělejte velký krok dopředu. Ruce nejlépe držte rovně za zády. Vydržte v pozici půl minuty a pak cvik opakujte druhou nohou. Opakujte pětkrát. Dýchejte zhluboka a rovnoměrně.

5. Zvedání pánve

Položte se na záda s pokrčenýma nohama. Mírně nadzvedněte pánev, paže přitom leží rovně na podlaze. Vydržte minutu, pak se vraťte do výchozí pozice. Dýchání je rovnoměrné.

6. Svíčka

Položte se na podlahu. Nohy zvedněte napnuté do výšky. Nadzvedněte pánev a zezadu ji podpírejte rukama, nohy vytažené do výšky. Lokty se pevně opírají o podlahu. Pokud tento cvik fyzicky nezvládnete, nechte pánev položenou na zemi a zvedněte jenom nohy, ruce položené dlaněmi na zemi. S nohama napnutýma vzhůru vydržte jednu minutu.

ŽIJTE V TĚLE, VE KTERÉM CHCETE ŽÍT - 31-denní videokurz 

Chcete vylepšit svoji fyzickou formu, být štíhlejší nebo si prostě upevnit zdraví? ZAČNĚTE SVOJI CESTU ZA TĚLEM SNŮ TEĎ HNED! 
=========
8 cviků na cestě k pevným břišním svalům
Ploché břicho: 5 minut denně