K zachování plochého bříška stačí pouhá nit

nit

Jak získat pevné a ploché bříško bez mučení ve fitku? Novým fyzioterapeutickým prostředkem je… obyčejná nit! Pevná nit uvázaná kolem pasu vám bude neustále připomínat, že je třeba břišní svaly držet vtažené. Stává se tak alternativou drsných sklapovaček a ne vždy oblíbené lehké stravy. Podle britské fyzioterapeutky Sammy Margo je to snadná a jistá cesta:

“Vezměte nit, oviňte ji kolem břišních svalů ve výši pasu. Nadechněte se a nit zavažte zhruba v polovině výdechu tak, abyste ji při vdechu dobře cítili. Její mírný tlak vás celý den bude upomínat na pevné držení vtaženého břišního svalstva. Bude to úplně podvědomá reakce a věnovat se tomu můžete v chůzi, vsedě nebo vestoje, v práci i doma. Snažte se s nití vydržet co nejdéle. Pomůže vám získat návyk pevného vtažení břicha a přímého držení těla“.

Vlastně tak budete celodenně provádět velmi jednoduché cvičení posilující břišní svalstvo. Je to mnohem efektivnější, než nějaká cvičební tortúra třikrát za týden. Žádoucího výsledku dosáhnete s mnohem menším psychickým a fyzickým vypětím.

=========
17 nejlepších cviků snižujících váhu
Desatero pravidel správného hubnutí

Více pro kondici: