Jak se během chvilky zbavit hněvu.

V závislosti na jejich energetické struktuře se v těle mnoha lidí hromadí hněv. Vzniká a je řízen z centra emocí, z hypothalamu. Chemické látky, produkované, aby vám pomohly zvítězit v bitvě, zaplavují tělo.

Protože si však člověk nemůže pravidelně vylévat hněv na svých blízkých nebo na někom jiném, koho má zrovna po ruce, uvolňované chemické látky nejsou spalovány a usazují a hromadí se v těle. Krční a ramenní svalstvo se stahuje a tuhne v oblasti nasazení lebky na šíji. Tlak narůstá a je nezbytné nějak uvolnit nahromaděnou energii. Tak se stává, že hněv je někdy zcela nespravedlivě odreagován na dětech nebo na partnerovi. Může tělu způsobit jak duševní, tak i fyzické trauma. Člověk se tak střetává s problémem spojeným nejenom s psychickými příčinami, ale také s důvody biochemickými. Proto také jeho řešení musí brát v úvahu i tento fyzikální aspekt.

Jak stopnout vnitřní dialog.

Než se vaše vnitřní brblání promění v erupci sopky, věnujte se následujícímu cvičení. Bude vám to trvat asi tak minutu.

  1. Postavte se, zamněte rukama a zatřepejte jimi.
  2. Udělejte velmi hluboký nádech, sepněte ruce nad hlavou a natáhněte je co možná nejvýš.
  3. Paže mějte stále natažené nad hlavou, obraťte ruce dlaněmi k sobě a sevřete je co nejpevněji do pěstí, jako kdybyste se chystali někoho udeřit.
  4. Vydechněte prudce ústy a prudkým a rychlým pohybem nechte ruce spadnout dolů. Jakmile ruce dokončí pohyb, rozevřete dlaně.
  5. Opakujte tento pohyb ještě dvakrát, nyní však velmi pomalu a pečlivě. Uvědomte si sílu, kterou cítíte v bicepsech.
  6. Opakujte do té doby, dokud se atmosféra neuklidní a vy se nezbavíte napětí.,

=========
Su Jok. Dosažení rychlé stabilizace po stresu
Příznaky zvýšené hladiny stresového hormonu a jak s ní bojovat.