Hvězdná trenérka uvedla nejúčinnější způsob spalování tuku

Odbornice na fitness a zdravý životní styl, osobní trenérka světového jména Jillian Michaelsová uvedla v rozhovoru pro Business Insider hlavní pravidlo účinného spalování tuků. Podle jejích slov je důležité zpevňovat svalstvo a zároveň spalovat kalorie. Podrobněji v našem článku.

Každý plán snižování tělesné hmotnosti má dvě základní složky: správnou výživu a fyzické cvičení. Pokud chcete spalovat tuk, volte takové cvičení, kterým budete zároveň zpevňovat svalstvo a spalovat kalorie.

Michaelsová je přesvědčena, že mnoho lidí se nachytá na doměnku, že cvičením zaměřeným na určitou tělesnou oblast se dá zmenšit množství tuku v onom konkrétním místě, podle ní to však takhle nefunguje.

Jak tato hvězda amerického fitness hnutí uvádí, cviky jako jsou například pověstné sklapovačky, jsou samy o sobě k ničemu, protože snížit objem tuku na jednom konkrétním místě je zkrátka nemožné. Místo nich navrhuje kliky a prkno, protože tyto cviky zapojují několik svalových skupin a v důsledku toho také spalují mnohem více kalorií.

“Pokud se někdo domnívá, že sklapovačkami dostane tuk z oblasti pasu a pořídí si vyrýsované břišní svalstvo, pak se mýlí. Důležité je zbavit se tuku, který svaly překrývá, jinak nikdy nebudou vidět a je přitom úplně jedno, v jaké jsou formě”, vysvětluje trenérka.

“Abyste spálili tuk pokrývající svalstvo, musíte spalovat kalorie. Toho dosáhnete pouze cvičením, které zapojuje několik svalových skupin najednou”, pokračuje Michaelsová.

Nejúčinnějši spalují kalorie takové cviky, na kterých se podílejí různé části těla. To je například prkno, při kterém pracují svaly středu těla, hrudníku, ramen, trojhlavý sval pažní i stehenní sval – kvadriceps. Dobré jsou rovněž kliky.

Trenérka také připomíná, že kromě fyzického cvičení je nezbytně třeba hlídat si stres a sledovat hladiny hormonů, protože intenzita hromadění tuku závisí právě na hormonální hladině: “Čím vyšší hladinu testosteronu máte, tím více tuku se vám ukládá na břiše. Pokud převažuje naopak estrogen, hromadí se tuk na bocích a na nohou. To je také důvod, proč u mužů jen velmi vzácně narazíte na celulitidu”.

Gillian Michaelsová také doporučuje konzumovat více potravin obsahujících fytoestrogeny (látky rostlinného původu, které se v zažívacím traktu mění na látky s estrogenními účinky), například lněné semínko, batáty nebo sóju. Důležitý je rovněž kvalitní spánek a minimalizace stresu.

=========
Nezdravé diety. Jak se jim vyhnout?
9 nenápadných rad pro urychlení metabolismu