Hubnoucí cviky pro lenivé

Cvičení podporující hubnutí jedinců, kteří jsou tak trochu leniví, nevyžaduje velký počet opakování cviků, přesto však přináší dostatečně velký efekt při snižování hmotnosti a formování pěkné postavy. Jediné doporučení, které je k němu třeba připojit, se týká týdenní frekvence – cvičit je třeba třikrát do týdne, nižší počet cvičení v týdnu nepřinese žádný výsledek.

1. Vytvoření léčivého břišního vakua. Položte se na záda na postel, nadechněte se nosem co nejvíc můžete a pomalu vydechujte ústy. Když výdech dokončíte, ještě krátce třikrát vydechněte, abyste plíce co možná nejvíce zbavili vzduchu. Nyní silně vtáhněte břicho směrem pod žebra a zadržte dech. Měli byste v duchu napočítat do patnácti – nijak při tom nespěchejte. Pokud hned zpočátku nevydržíte do patnácti, nevadí. Napočítejte do tolika, do kolika vydržíte. Potom můžete pomalu začít nadechovat. Zklidněte dech a cvik opakujte – maximálně však celkem třikrát! Tímto cvikem posilujete střed těla a hluboký stabilizační systém. Posílené břišní svalstvo nebude zatěžovat záda a zároveň báječně vylepší kontury vaší postavy. Postupujte pomalu a při jednom cvičení ho neopakujte více než třikrát.

2. Chůze vleže. Položte se na záda na postel, ruce volně položte podél těla. Špičky nohou obraťte směrem k sobě a začněte co nejrychleji napodobovat pohyby nohou při chůzi – špičky k sobě a od sebe, respektive nahoru, dolů, střídejte s vysokou rychlostí. Nemusíte několikrát opakovat nějaký pevný blok tohoto cvičení, prostě cvičte, dokud budete moci. Je to velmi užitečný cvik, který blahodárně působí nejenom na svalstvo nohy, ale také je masáží pro vnitřní orgány. Prohřívá svaly, podporuje vylučování solí a povzbuzuje činnost střeva.

3. Kroužení končetinami. Kroužit budete nohama v kotnících, zápěstími, lokty a koleny, střídavě do opačných směrů. Opakujte u každého kloubu asi patnáctkrát.

4. Zlepšení krevního oběhu. Lehněte si na záda, šíji podložte ručníkem smotaným do válečku nebo vhodným polštářkem, zvedněte ruce i nohy vzhůru a třeste jimi. V duchu počítejte do tří set. Představujte si, že nohama a rukama odrážíte veliké množství nafukovacích balónků. Tento cvik zpevňuje kapiláry, významně povzbuzuje krevní oběh a obnovuje lymfu.

5. Zpevňování břišního lisu. Položte se na záda, natáhněte rovně nohy a zvedněte je pod úhlem 45 stupňů nad podložku. Nyní nohama proveďte pomalý obrat do strany. Měl by trvat alespoň 30 vteřin. Nohy tak nejprve otáčíte na jednu stranu a potom, aniž byste je položili, na druhou stranu. Zbytek těla setrvává ve stejné poloze, hýžďové svaly jsou stažené. Snažte se postupně dosáhnout toho, že na každou stranu dokážete nohy otočit desetkrát, aniž byste je mezitím položili na podložku.

Tato rozcvička skvěle tonizuje svalstvo, povzbuzuje metabolismus, zpevňuje žilní stěny, stimuluje krevní oběh, obnovuje tkáňovou tekutinu a zároveň odpovídá na otázku, jak mají zhubnout ti, kdo nechtějí chodit někam do tělocvičny nebo držet vyčerpávající hladové diety.

=========
3 nejlepší cviky pro ideální zadeček
RÁNO: 5 efektivních cviků zaměřených na boky – ještě v posteli