Cviky uvolňující zablokované svalstvo

Tyto cviky vám pomohou uvolnit různé boky a uzly napětí, které v těle vznikají buď v důsledku nedostatečného nebo jednodstranného pohybu a rovněž sedavého způsobu života. Budete čilejší, pohyblivější a budete se mnohem lépe cítit.

Jednoduchá sestava cviků do hloubky procvičí šíjové svaly, zbaví je napětí a vnitřních bloků. Tato regenerační metoda je velmi jednoduchá, může ji uplatnit v podstatě každý, a přitom velmi účinně podporuje celkové tělesné zdraví.

1. Postavte se zpříma s nohama rozkročenýma na šíři ramen. Ruce pokrčené v loktech zvedněte nad hlavu s propletenými prsty. Pomalu se otáčejte trupem vpravo a loket pravé ruky přitom vysunujte nahoru, co možná nejvýš.

Natahují se svaly celé pravé poloviny trupu. Chvíli vytrvejte v krajní poloze a poté se opět pomalu vracejte do výchozí polohy a pokračujte vlevo. Tentokrát vysunujete nahoru co nejvýš levý loket. Natáhnou se svaly celé levé poloviny trupu.

2. Výchozí postavení je stejné jako u předcházejícího cviku. Obracíte trup vpravo, tentokrát však se snažíte tlačit loket pravé ruky co nejvíc směrem k patě levé nohy, až se natáhnou svaly v levé polovině těla.

Vytrvejte chvíli v této poloze a pak se vracejte do výchozího postavení.

Následuje obrat trupem vlevo. Loket levé ruky tlačte co nejvíce směrem k patě pravé nohy, až se natáhnoou všechny svaly v pravé polovině těla. Vytrvejte chvíli a vraťte se pomalu do výchozí polohy.

Důležité!

Během cviku hlavu otáčíte tak, abyste pohled mohli zafixovat v loketní jamce té ruky, kterou kterou tlačíte buď vzhůru nebo dolů, k patě opačné nohy.

=========
Pozice hada: pro ženy cvik číslo jedna!
5 cviků, aby žaludek a střeva fungovaly jako hodinky – obrázky do textu dát