Co se stane, budeme-li 30 dnů pít z tekutin pouze vodu

30-dnu-voda

Lidské tělo je tvořeno z velké části vodou, to je obecně známý fakt. Každá tělesná buňka potřebuje ustavičně vodu, stejně jako ji potřebuje kytka v květináči za oknem. Tu si můžeme vzít pro srovnání, jako příklad. Má-li kytka vody tolik, kolik potřebuje, ani moc málo, ani moc, prospívá. Kvete a její listy září šťavnatou zelení.

Také člověk vodu potřebuje, jako ta rostlina. Jenomže ji bohužel často všelijak „vylepšuje“ a nahrazuje. Pije vodu sycenou, slazenou, chucenou, nalévá se čajem, kávou, mlékem, vínem, destiláty i pivem.

Co se s námi bude dít, jestliže ze svého nápojového lístku vyloučíme na pouhých 30 dnů absolutně všechny tekutiny kromě vody? Nebudeme měnit žádné stravovací návyky, nezvětšíme ani nezmenšíme svou aktivní každodenní zátěž, pouze a jedině nahradíme všechny tekutiny vodou.

První, co napadne člověka praktického: ušetříme. To je jistě pravda. Ale co přitažlivějšího, co více cenného pro svůj organismus můžeme získat?

1. Vaše tvůrčí a rozumové schopnosti se zvětší.

Podle údajů časopisu Neuroscience vás po třiceti dnech mozek překvapí rychlejšími reakcemi. Stejně jako k efektivní práci potřebuje obrovské množství kyslíku, potřebuje mozek jako jeden z nejrychlejších stimulantů své činnosti vodu. Výsledkem je lepší soustředěnost a jasnější myšlení. Budete-li denně pít 8-10 sklenic vody, vaše poznávací schopnosti se zvýší o celých 30 procent.

2. Budete vypadat mladší než vaši vrstevníci.

Pitná voda zpomaluje proces stárnutí pokožky, neboť v ní pomáhá udržet vláhu. Zvlhčuje pokožku, udržuje ji měkkou, hladkou, pružnou, zářící, mladou, zdravou a bez vrásek. To se týká rovněž svalové tkáně. Voda udržuje její správný tonus. K dosažení tohoto účinku je třeba pít pouze čistou vodu. V jednom z článku listu Daily Mail je uváděn příklad dvaačtyřicetileté ženy, která po důsledném třicetidenním pití čisté vody vypadala o deset let mladší.

Velmi zajímavý byl i důvod, pro který se k experimentu odhodlala – k rozhodnutí pít pouze čistou vodu ji přivedly věčné bolesti hlavy a špatné trávení. Pila kolem tří litrů vody denně a po měsíci byla opravdu ohromena. Problémy zmizely jako mávnutím proutku a navíc vypadala mladší.

V interview listu řekla: „Upřímně řečeno jsem si nemyslela, že v tom může být nějaký velký rozdíl. Ale teď se na sebe dívám do zrcadla a nemůžu věřit, že jsem to já. Mívala jsem tmavé kruhy pod očima, povadlou pleť. Teď si vybavuju, že naposledy jako dnes má pokožka vypadala, když jsem vyšla z puberty. Je to fakt neuvěřitelná změna. Cítím se mnohem lehčí, mnohem zdravější, jsem štíhlejší… a jediné, co to způsobilo, je kromobyčejná voda“.

3. Imunita ukáže svaly.

Říkává se, že čistá voda je nejlepší ze všech léků. Není to žádné přehánění. Vždyť voda je katalyzátorem obnovy organismu, optimalizace všech jeho funkcí. Rozumná konzumace vody udržuje výkon ledvin a jater na správné úrovni. Právě tyto orgány zodpovídají za detoxikaci organismu, za odstranění odpadů a solí z krve.

Výzkumy v této oblasti už dávno potvrdily, že pravidelné pití čisté vody stabilizuje pH organismu, snižuje výskyt kamenů a písku v ledvinách, brání vzniku úporných bolestí hlavy i jiných orgánů.

4. Srdce posiluje.

Voda srdci pomáhá udržet si zdraví. Pravidelné a dostatečné pití vody snižuje riziko srdečního kolapsu, protože krev řídne a klesá krevní tlak. Sklenice vody hodinu před spaním snižuje riziko srdečního kolapsu a infarktu myokardu. Pouhá jedna sklenice vody zajistí snadnější dodávku kyslíku srdci i ostatním orgánům.

Americký Journal of Epidemiology and Community Health zveřejnil výsledky šestiletého výzkumu zaměřeného na pití vody a jeho význam pro lidský organismus. Ukázalo se, že u lidí, kteří pili více než pět sklenic vody denně, byla úmrtnost na srdeční kolaps o 41 procent nižší než u těch, kdo pili jen dvě sklanice za den.

5. Kosti budou pevnější.

Voda pomáhá zachování chrupavek, klouby se pohybují hladčeji a poškození vyvolaná jejich zátěží jsou menší.

6. Určitá část podkožního tuku zmizí.

Jestliže pijete po třicet dnů pouze čistou vodu, odvádí tělo toxiny a odpady z životně důležitých orgánů. Očišťuje se tím a postupně se zaměřuje i na břišní tuk.

Nejprve váha poněkud stoupne, protože tělo bude zkraje akumulovat nečekané množství čisté vody. Po nějaké době se však organismus přepne na nový režim. Voda navíc fuguje jako brzda konzumace potravy. Budete spotřebovávat méně kalorií a hubnout. Voda vymývá tělesné orgány a snižuje pocity hladu.

Kalifornská dietoložka Andrea N. Giancoli radí vypít půl hodiny před jídlem jednu nebo dvě sklenice vody. Pomáháte tím svému trávení a nesníte více, než skutečně potřebujete. Je pouze třeba dělat to pravidelně.

7. Vylepšený metabolismus.

Výzkumy bylo rovněž dokázáno, že pravidelné pití vody stimuluje látkovou výměnu, a to nezávisle na tom, co jíte. Jestliže ráno po probuzení vypijete půl litru vody, zvednete činnost metabolismu o 24 procent.

Čím je tak důležitý metabolismus? Správně – je přímo zodpovědný za chemické reakce v těle. A díky nim – žijeme.

Tak kdo se pustí do zdravého experimentu na sobě samém;)?

=========
Co sděluje poloha, v níž spíme
3 ranní procedury, kterými bychom měli začínat den