9 důvodů proč se odličovat olejem

Protože očištění olejem pleť dokonale a do hloubky pročistí a neprovokuje zbytečně olupování nebo jiné narušení přírodního mikrobiomu pokožky. Olejem pleť vyčistíte opravdu důkladně. Účinně se čistí póry, do oleje se z pleti uvolňují všechny škodliviny. Pleť se projasní, je měkčí, mizí různě pigmentované tečky, redukuje se kožní maz. Při pravidelném používání se postupně zbavíte problémů jak s mastnou, tak se suchou pletí.

Paleta čistících prostředků na bázi oleje je skutečně široká, můžete si však svoji oblíbenou směs vytvořit i sama. Zkuste smíchat sezamový, kokosový a řepkový olej s bambuckým máslem. Velmi kvalitní je také jojobový nebo arganový olej. Chybu nenajdete ani na bodlákovém oleji, který neucpává póry, rychle se vstřebává, nenechává na pleti mastný film a je velice výživný.

Očištění obličeje olejem neznamená jenom zbavit pleť tváře nečistot a tuku, ale také ji hýčkat velmi šetrnou a jemnou masáží, dodat jí spoustu výživných složek a bojovat proti prvním jemným vráskám, různým zdrsněním nebo malým poškozením.

Proceduru je ovšem třeba provádět správným způsobem, abychom pleť spíše nepoškodili, neucpali póry a nepřehnalo to s vrstvou oleje, která na ní zůstane.

Olej výtečně rozpouští nečistoty, uvolňuje je z pórů a vytahuje ven. S pomocí vlažné vody uvolněné nečistoty z pleti odstraníme.

Výhodou oleje jako čistícího prostředku na pleť obličeje je skutečnost, že neobsahuje žádné chemické přísady, kterých je v běžných odličovacích preparátech hodně. Přečtete-li si složení nějakého odličovacího prostředku, zjistíte, že přírodního je v něm opravdu málo. Většina komponentů jsou čistě chemické produkty. A nejde říci, že by je pleť vždycky přijímala snadno a bez problémů, zvláště pokud jsou užívány dlouhodobě.

9 důvodů, proč je užitečné čistit pleť olejem

Přírodní složky bez veškerých škodlivých přísad.

Máte zapotřebí dodávat svému organismu touto cestou různé povrchově aktivní látky, tenzidy, konzervanty, aromata a jiné chemické produkty? Vaše pleť si je nežádá zcela určitě.

Různé složky chemických prostředků určených k péči o pleť nebo ze šamponů se dostávají do těla a ukládají v játrech.

Zlepšená barva pleti.

Olej pleť doslova rozsvítí. Je to způsobeno hloubkovou očistou pórů a odváděním toxinů z pokožky. Opravdu vynikající účinky má pokud jde o odvádění škodlivin z pokožky ricinový olej. Nemusíte se bát, že by byl jedovatý. Filtrace ho při úpravě jedovatosti zbaví. Jeho výhodou je, že nezanáší póry a nezanechává na pokožce mastný film. Ricinový olej dobře promastí i pleť suchou a problematickou. Má totiž antibakteriální účinky a dobře působí na ekzémy a akné. Zejmňuje a léčí drobné jizvičky a vyhlazuje drobné vrásky. Před aplikací na obličej vyzkoušejte svoji citlivost na ricinový olej malým testem na předloktí.

Účinné a důkladné odstranění nalíčení.

Prakticky každý voděodolný kosmetický prostředek nebo prostředek s prodlouženou výdrží je olejem dobře a snadno odstranitelný. Olej tyto látky rozpouští, proto je jejich odstranění mnohem snazší než vodou nebo odličovacím mékem. Pokud snad na obličeji drobný zbyteček nějakého líčidla zůstane, stačí k setření dodatečně použít tampon namočený kapkou oleje.

Pokožka se hloubkově čistí.

Černé tečky, uhry, různé pupínky, při pravidelném používání oleje záhy mizí, protože hloubková očista pleti a otevření pórů v ní umožňují dokonalé odstranění toxických látek.

Pleť není svraštěla, neloupe se.

Velká většina odličovacích prostředků zbaví pleť její přirozené ochranné tukové vrstvy. Pleť se sklony ke zmaštění se pak stává ještě mastnější, zatímco suchá je naopak ještě více vysušená. Když k péči o pleť používáte olej, zlepšuje se jak stav mastné pleti, která není opakovaně nucena produkovat další a další tukové vrstvy, odstraněné odlišovacími prostředky, tak i stav pleti suché, které je v olejové péči jednoduše dobře.

Pokožka je vypnutá a zpevněná.

Při nanášení a vtírání oleje nezbytně obličej masírujete. Doteky a poklepávání prstů po masážních liniích povzbuzují krevní oběh v droboučkých kapilárách a zlepšují stav obličejových svalů.

Pleť mládne.

Oleje obsahují velké množství různých antioxidantů, které účinně likvidují volné radikály, působící na pleť agresivně a povzbuzující projevy jejího stárnutí. Oleje obsahují například vitamíny A a E nebo kyselinu linolovou, podporují tvorbu kolagenu a elastinu, redukují nadměrnou tvorbu kožního mazu a brání různým drobným kožním zánětům.

A přidáte-li trochu oleje do běžného krému určeného k péči o ruce, budete překvapena, nakolik to vylepší jeho účinky.

Pleť je kvalitně vyživována a hydratována.

Když důkladně očistíme póry, je pro pleť výživa daleko dostupnější. Uvedené výživné a pleti prospívající látky obsažené v oleji se bez problémů dostávají do jejích hlubokých vrstev, a mohou jí tak v plné míře prospět.

Aromaterapie.

K proceduře očisty si můžete přibrat i aromatický olej a hýčkat nejen svou pleť, ale i ostatní smysly. Blahodárné a osvěžující působení aromaolejů je obecně známé.

Přidat bychom mohli i desátý důvod – olej vám nahradí všechny koupelové pěny a gely i tonizující mléka a krémy po koupeli, takže ušetříte.

=========
Učíme se řešit problémy … ve spaní
8 věcí, které bychom měli zvládnout do 8 ráno