Letní revize kosmetické taštičky

kosmeticka-taska

S příchodem léta podléhá revizi nejenom šatník, ale také každodenní kosmetická výbava. Podívejme se, co bychom měly doplnit a co můžeme nechat doma.

Obličej

Uklidíme: krycí tónovací krém, mastný tónovací krém

Ponecháme: sypký pudr

Doplníme: BB nebo CC krém, kompaktní pudr

V létě pleť nevyžaduje ochranu před nepohodou, kterou v zimě zajišťují tónovací mastné krémy. Není také třeba překrývat červené skvrny způsobené větrem a mrazem (krycí tónovací krém). Naopak jsou potřebné lehké, zvlhčující prostředky a ochrana před slunečním paprsky. K tomu se hodí lehké BB a CC krémy s patřičným UV filtrem.

Sypký pudr je výborný ke zpevnění make upu i v létě. Kompaktní pudr nám pomůže udržet make up v dokonalém stavu a pleť zmatní.

Oči

Uklidíme: tekutou černou linku

Ponecháme: voděodolnou řasenku

Doplníme: barevné tužky na oči

Výrazné černé linky jsou v létě vhodné opravdu jen při těch nejvíce slavnostních příležitostech. Při každodenním líčení se jim raději vyhneme. Lehké barevné oblečení si žádá líčení stejného stylu.

Velmi vhodným řešením je využití barevných tužek v tónu převládajícím na oblečení. Pokud si potrpíte na podkresové linky, použijte na ně tužky a navrch zpevněte stíny stejné barvy – dosáhnete tím větší stálosti. Pokud chcete dosáhnout lehkého kouřového efektu naneste tužkou linku podél horních řas, rozetřete a rovněž překryjte stíny.

Na řasy použijte voděodolnou řasenku a horko ani letní průtrž mračen vašemu nalíčení neublíží.

Rty

Uklidíme: matné krycí rtěnky

Ponecháme: balzám na rty

Doplníme: poloprůsvitný lesk na rty

Krycí rtěnky necháme odpočívat spolu s tónovacími krémy a tekutými linkami. Nejlepší volbou pro horké letní dny je lehký lesk nebo balzám na rty, obojí s UV filtrem.

Pokud hodně toužíte po rtěnce, nanášejte ji bez konturovací tužky. Obrys lehce rozetřete pro vytvoření módního efektu „políbených úst“.

ŽIJTE V TĚLE, VE KTERÉM CHCETE ŽÍT - 31-denní videokurz Začněte svoji cestu za tělem snů teď hned!

=========
3 ranní procedury, kterými bychom měli začínat den
Jak správně začít den a zvýšit svou efektivitu