8 věcí, které bychom měli zvládnout do 8 ráno

Všichni víme, že ráno je ten krutý čas, kdy se násilím nutíme otevřít oči a zvednout se z postele. Po pravdě řečeno, takhle by ale ráno vypadat nemělo. Nedovolte lenosti, aby vás ovládla. Začněte zítra ráno jinak. Navrhujeme vám:

1. Dobře se vyspat 7+ hodin

Pro mnohé to zní zcela utopicky, ale je to vážně moc důležité. Stejně důležité, jako vypít po probuzení sklenici vody a něco sníst. Podceňovat význam spánku se nevyplácí a vysilovat organismus tím, že mu ráno nedopřejeme ani malý energetický přísun, je nezodpovědné.

V USA existuje organizace přímo pověřená problematikou spánku: The National Sleep Foundation (NSF) . Její výzkumy ukázaly, že až čtyřicet miliónů Američanů trpí sedmdesáti různými poruchami spánku a kolem šedesáti procent dospělých a devětašedesáti procent dětí má problémy se spaním nejméně jedenkrát týdně.

Co ovlivňuje nedostatek spánku?

– Zhoršuje se paměť.
– Zkracuje se život.
– Klesá kretivita.
– Velmi se omezuje schopnost soustředění.
– Snižuje se schopnost odolávat stresu.
– Zvyšuje se riziko vzniku nejrůznějších nepříjemných situací obecně.
– Narůstají sklony k depresi.

2. Přiblížit se harmonii

Když jsme se dobře vyspali, je třeba pozitivně se naladit na pěkný den. Každý to dělá po svém. Je možné se pomodlit, nebo meditovat. Pustit si potichu oblíbenou hudbu.

Zbavte svou hlavu všelijakých negativních myšlenek a nalaďte se na všechno dobré. Člověk je jako magnet. Přitahuje k sobě to, co sám vyzařuje.

3. Sportovat

Fy Fyzická zátěž je klíčem k celkovému dobrému pocitu. Člověk potřebuje pohyb. V dnešní době se nám ho výrazně nedostává. Jděte se ráno proběhnout, dopřejte si jógu nebo gymnastiku. Budete se cítit líp. Přimějte se k pohybu hned ráno. P-o-h-y-b !!!

4. Zkonzumovat 30 gramů proteinů

Výzkumní pracovníci Illinoiské university tvrdí, že to je tajemství hubnutí: 30 gramů proteinů (tučný tvaroh, vejce, chleba s máslem a kouskem masa atp.)

Protein = bílkovina. Bílkovina = život. Pokud ráno spotřebujete uvedené množství bílkovin, nedostanete dlouho hlad a snídaně pro vás skutečně bude zárukou startu do úspěšného dne.

5. Dát si střídavou sprchu: teplá/studená

Rozproudíte krev v těle, dodáte si správný tonus, urychlíte metabolismus a upevníte imunitní systém. Střídavá sprcha vám změní život!

(Pro začátek stačí po 20 vteřinách, abyste přivykli studené vodě.)

6. Poslechnout si nebo přečíst něco užitečného

Obvykle lidé hledají zábavu a rozptýlení. Zkuste hledat znalosti. A stále se učte.
Věnujte ráno 15 minut například tréninkovému videu. Nebo začněte číst nějakou knihu.

7. Přehodnotit vlastní cíle

Všechno si zformulujte a zapište. Stanovte si velké cíle a dosahujte malých. Pokud se tomu budete věnovat každý den, pořádně to vámi pohne.

Dosahování cílů je celá věda, které se v životě budete muset naučit. Lepší je pustit se do toho cíleně a plánovitě.

8. Udělat něco, co jste stále odkládali

To nejnepříjemnější dělejte hned na začátku dne. Získáte tak správný náboj a to ostatní už půjde samo jako po másle. Stačí začít. Svůj život můžete takhle začít měnit hned zítra, odkladů už bylo dost!

ŽIJTE V TĚLE, VE KTERÉM CHCETE ŽÍT - 31-denní videokurz Začněte svoji cestu za tělem snů teď hned!

=========
Leonardův režim: jak se vyspat během několika hodin denně
3 ranní procedury, kterými bychom měli začínat den