5 zlatých pravidel péče o pleť kolem očí. Rady kosmetičky.

5-zlatych-pravidel

Oblast kolem očí je velice citlivá, často se na ní objevují první mikroskopické vrásky. Podělíme se s vámi o zlaté rady, jak o pleť kolem očí správně pečovat.

Podívejme se na základní problémy pleti v této části obličeje a způsoby jejich řešení:

1. Jedním z často podceňovaných kosmetických přípravků je krém určený k péči o citlivé oblasti kolem očí. Ženy mají sklon nanášet i sem krém určený pro obličej. To je velká chyba. Složení krému určeného k péči o pleť kolem očí je speciální a podstatně se liší od obyčejného krému na obličej, který ho v žádném případě nemůže nahradit.

Krémy a séra určená k péči o pleť kolem očí musejí splňovat řadu parametrů, zejména:

• musejí vyhovovat vašemu typu pleti;

• musejí odpovídat vašemu věku;

• musejí být zaměřeny na ty problémy, které potřebujete odstranit (tmavé kruhy, váčky, otoky, vrásky atp.)

2. Velmi často začnou být speciální přípravky určené k péči o pleť pod očima a kolem nich používány teprve poté, co se objeví první problémy. To však je pozdě. Od pětadvaceti let by tato péče ráno i večer měla být běžnou součástí naší kosmetické „údržby“. Jde-li o pleť problematickou, může to být i dříve.

. Další velmi rozšířenou chybou je trvalé používání stejného přípravku. Jemňoučká pleť kolem očí vyžaduje výživu a zvlhčování, proto zakoupit přípravek a používat ho tak dlouho, dokud v tubě něco zbývá, je špatně. Musíme mít dva krémy. V chladném ročním období nanášíme pod oči ráno krém výživný, večer zvlhčující. V teplých částech roku je to naopak – ráno pleť zvlhčujeme, večer nanášíme krém výživný.

4. Problémem bývá i nesprávné nanášení krému. Zpravidla je aplikován podél obrysu oka – na oblast pod spodními řasami a horní víčko. Je však třeba nanášet ho na celou oční oblast, zhruba tak velkou, jakou zakryjí brýle proti slunci
Pod oči je třeba krém nanášet lehkými doteky, jemnými pohyby bez natahování kůže. Bříšky prstů pokožku lehounce poklepáváme, aby se krém snáz vstřebal. Krém se nesmí dostat do oka.

5. Také čas aplikace je třeba dobře uvážit. Krém je třeba nanášet na velmi pečlivě očištěnou pleť. Pokud jsme nalíčení očí odstraňovali pomocí mastných odličovacích přípravků, je třeba i nepatrné zbytečky těchto přípravků pečlivě odstranit. Krém bychom neměli nanášet těsně před spaním nebo před nanesením make-upu. Večer bychom ho měli aplikovat asi hodinu až půldruhé před spaním. Ráno pak nejméně dvacet minut před líčením.

Dodržováním těchto jednoduchých pravidel můžete skutečně podstatně oddálit objevení prvních droboučkých vrásek.

=========
Co způsobí masáž tohoto bodu na čele
Japonská maska pro porcelánovou pleť