Japonská maska pro porcelánovou pleť

japonska-maska

Francouzská kosmetoložka Tiina Orasmiae-Meder z Meder Beauty International Ltd. nabízí ženám, které trápí mastná pleť s rozšířenými póry, speciální „japonskou masku“. Recept je jednoduchý, zcela ve stylu japonského minimalismu.

Potřebujete všehovšudy zelený čaj – hlavní složku receptu – a vodu.

Že má zelený čaj vynikající antioxidační účinky, není žádné senzační sdělení. Jeho vázací vlastnosti a schopnost obnovovat zdravou cirkulaci v pokožce nejsou však o nic méně užitečné a výsledky jejich působení jsou velmi citelné.

Maska je zvláště užitečná právě teď v létě, kdy je činnost pleťových mazových žláz zvýšená a pleť je navíc vlivem sluneční aktivity vystavena dlouhému opakovanému zatížení. Věřím, že recept, který uvádím, vám pomůže při řešení problémů, které se v té souvislosti mohou projevit.

Ze všeho nejdřív se zásobíme velkolistým zeleným čajem. Sežeňte si vážený čaj vysoké kvality, bez dobarvování a přichucování, abyste svou pleť uchránila reakce na neznámé přísady. Musím tu poznamenat, že každá látka na světě se může stát jedem, důležitá je dávka. Mou pleť zelený čaj nijak nepodráždil, žádná alergická reakce nenastala, buďte však pozorné a sledujte reakci své pleti i své pocity.

V lékárně si koupíme gázu a po ruce budeme mít buď čistou zavařovací sklenici nebo menší konvici na čaj.

Jednu čajovou lžičku zeleného čaje zalijeme horkou vodou (80-90 stupňů) a necháme odstát. Nálev by měl být asi dvakrát silnější, než u čaje určeného k pití.

V případě potřeby nálev ochladíme na pokojovou teplotu.

Gázu složíme asi natřikrát. Velikost záleží na tom, zda chceme obklad přiložit

pouze na T zónu nebo na celý obličej. Můžeme si pro pohodlí vystřihnout otvory pro oči, špičku nosu a rty.

Připravenou gázu namočíme ve zchladlém čaji, lehce vymáčkneme, aby nám čaj nestékal až na krk, a přiložíme na předem očištěnou pleť obličeje.

Necháme působit asi 10 minut, do doby, než gáza začne vysychat.

Když gázu odstraníme, umyjeme obličej zbytkem čaje, osušíme a podle svého přání nanášíme pečující krém či mléko.

Z vlastní zkušenosti vám mohu potvrdit, že tato maska je vynikajícím expresním prostředkem v extrémních letních podmínkách. Často si ji dělám po návratu zvenku. Rozšířené póry se stáhnou, zmizí podráždění vyvolané negativními faktory vnějšího prostředí (slunce, vedro, vlhkost, vítr), tonus pleti se zlepší. Opravdu doporučuji vyzkoušet.

Stejný obklad pouze pro oči skvěle zbavuje víčka otoků, tonizuje oční okolí a opravdu viditelně osvěží váš vzhled. Místo gázy použijte v tomto případě kulaté vatové odličovací tampony.

=========
10 způsobů ochlazení bytu bez klimatizace
Cukr zhoršuje náladu