Snídani dej nepříteli! Kardiolog Leo Bokeria a jeho převrat v dietologii.

Leo Bokeria je vynikající kardiochirurg. Na svém kontě má přes dva tisíce operací srdce. Při soustavném všestranném studiu lidského organismu došel k závěrům šokujícím moderní dietology.

Ze všech stran slyšíme, že snídaně je povinným jídlem, které nelze vynechat, díky kterému probíhá trávení v organismu správně a plynule. Bokeria naproti tomu tvrdí, že ví, jak zhubnout rychle a bez diety: stačí vynechat ranní příjem potravy.

Jak jíst, abychom zhubli

«Snídani sněz sám… blablabla … je naprostý nesmysl. Mám tím na mysli opravdovou plnohodnotnou snídani. Protože se probudíte, organismus se zvolna probouzí a nalaďuje na pracovní režim a vy se posadíte za stůl, sníte talíř nějaké kaše nebo uzeniny s pečivem a zalijete to hrnkem či dvěma nějaké tekutiny. Načež se obléknete a jedete do práce. Jaký asi tak můžete být pracovník? Bráno čistě fyziologicky..?

Už je to hodně dávno, kdy jsem začal pracovat s americkými kolegy. A tehdy jsem si všiml, že velmi uznávaní, známí chirurgové, ráno v nejlepším případě vypili malý šálek kávy. A dost. V poledne si dali takzvaný lanč, nějaký obložený chleba nebo bagetku. Nic víc.

Večer pak, když přišli domů, se najedli normálně, načež si šli zaplavat, něco četli, dívali se na film… Proto já tvrdím – Snídani dej nepříteli, k obědu jen tak něco zakousni a večer, pokud to není v nějakou pozdní hodinu, se normálně najez. Pak si dej nějaký ten tělocvik. Podle mého pozorování v zemích, kde se lidé dožívají vysokého věku, se žije právě takhle…»

Odborník na lidskou výživu a metabolismus z Cornellovy university v Ithace ve státě New York provedl všestranný výzkum, který ukázal, že  jestliže i jen několikrát v týdnu vynecháme snídani, můžeme výrazně zhubnout. Lidé, kteří ráno neusedli ke snídani, pociťovali kolem poledne silný hlad. Nevedlo to však k tomu, že by zkonzumovali více jídla než ti, kteří snídali.  Zato kalorií zkonzumovaných za celý den bylo podstatně méně, než u těch, kdo řádně snídali.

Možná tedy že lidé, kteří přemýšlejí, jak jíst, aby zhubli, by tento způsob stravování mohli vyzkoušet. Nevhodný je pro ty, kdo trpí cukrovkou a musejí si hlídat hladinu krevního cukru, nebo pro lidi se žaludečním onemocněním. Pro ostatní by to mohl být zcela přijatelný způsob.

K podpoření výsledku je jistě vhodné přidat nějakou fyzickou zátěž ve formě cvičení, plavání nebo energické chůze. A nutné je vyhýbat se některým potravinám. K nim Leo Bokeria řadí tavené sýry, tyčinky, uzeniny, müsli, instantní  kaše a kupované šťávy.

Lidé, kteří zhubli, dobře vědí, jak je příjemné být pyšný na své tělo a pevnou vůli. Vyzkoušejte tedy metodu doporučovanou dvěma renomovanými lékaři. Je to jeden z nejsnazších způsobů redukce hmotnosti.

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
Sůl nad zlato… otazníky kolem soli
7 potravin, které je dobré jíst pro rychlejší růst vlasů