7 potravin, které je dobré jíst pro rychlejší růst vlasů


Dlouhé vlasy jsou snem mnoha žen a dívek. Kromě speciálních šamponů, zábalů, masek a zastřihávání při dorůstajícím Měsíci může k dlouhé a bohaté hřívě pomoci také úprava jídelníčku.

Červené maso

Jedna z nejúčinnějších potravin zabraňujících vypadávání vlasů. Železo obsažené v červeném mase usnadňuje vstřebávání dalších živin do vlasových folikulů. Krom toho červené maso obsahuje síru, která zlepšuje krevní oběh pokožky hlavy a tím podporuje růst vlasů.

Vejce

Obsahují velké množství vitamínů, proteinů a důležitých minerálů, které pronikají do vlasových folikulů a vyživují vlas zevnitř. Pro výživu vlasů mají význam zejména zinek, síra, železo a selen.

Tofu

V tofu je hodně železa. Právě nedostatek železa se velmi často na vypadávání vlasů podílí. Zařadit do jídelníčku potraviny s jeho vysokým obsahem je proto velmi důležité.

Mandle

V mandlích najdeme oxid křemičitý. Tato látka pomáhá srovnat hormonální nerovnováhu a překyselení vlasové pokožky, vedoucí k slábnutí a vypadávání vlasu. Ovlivňuje příznivě růstový cyklus vlasu. Dalšími zdroji oxidu křemičitého jsou oves, káva a také pivo.

Chřest

je superpotravina. Kyselina listová pomáhá tělu vstřebat bílkoviny. Chřest je bohatý na vitamíny A a C, obsahuje velké množství vlákniny a železo. Díky chřestu budou vlasy silnější a lesklejší.

Lněné semínko

Bohatý zdroj železa a mastné kyseliny Omega-3. Zaručuje zdravou pokožku hlavy a stimuluje růst vlasů.

Oves

Draslík, hořčík, fosfor a železo obsažené v ovsu nejenom podporují růst vlasů a zdraví vlasových folikulů, ale prospívají zdravotní pohodě celého organismu.

=========
Čím suchý vzduch v místnosti ohrožuje zdraví a krásu
Osm důvodů, proč kosmetika selhává