Osm důvodů, proč kosmetika selhává

kosmetika-selhava

Při nákupu drahé kosmetiky ženy tajně doufají, že bude „za ty peníze“ také velmi účinná. Někdy však i značkové prostředky žádný efekt nepřinesou. Proč to tak je?

Změnil se typ pleti

Výběr kosmetiky vychází z typu pleti. Ovšem s věkem se pleť mění. Dochází k tomu v důsledku poklesu vnitřní sekrece. Buňky si hůře uchovávají tekutiny. Jestliže vám tedy dlouhodobě dobře sloužící kosmetický preparát náhle připadá neúčinný, obraťte se na odborníka, aby vám pomohl zjistit všechny změny , ke kterým u vaší pleti mohlo dojít.

Není správná sezóna

V různých obdobích roku si pleť žádá různou péči. Na jejím stavu se podepisují veškeré vnější faktory. Vítr, vlhkost, slunce, mráz, to vše se na pleti otiskuje. Proto také prostředky péče o pleť je třeba vybírat s ohledem na roční období. V zimě pleť vyžaduje ochranu před mrazem a zvlhčování. V létě je třeba ji osvěžit. Proto mastné zvlhčující krémy je lepší si nechat na chladnější období, v létě spíš používáme tonizující vody a pleťová mléka, které pleť osvěží a zbaví ji přílišného mastného lesku. Máte-li mastný typ pleti, je lépe nepoužívat tonizující prostředky ani v létě.

Doplňkové komponenty

U citlivé pleti je velmi důležité složení kosmetického přípravku. Doplňková složka, kterou kombinovaná pleť akceptuje bez problémů, může u citlivé pleti vyvolat podráždění nebo i alergickou reakci. Je tedy třeba v případě citlivé pleti velmi důkladně studovat složení, případně se poradit s odborníky pokud jde o přítomnost dráždivých nebo alergizujících složek.

Všechno naráz

S věkem narůstá počet vrásek, pigmentových skvrn a akné. Nepropadejte tedy zoufalství, jestli to všechno nevymizelo nebo nezesláblo hned po první aplikaci speciálního krému. Kladný účinek se obvykle projeví až po měsíci používání přípravku. A někdy se tato doba může i zdvojnásobit. Chce to výdrž a trpělivost.

Příliš mnoho

Není vhodné nanášet kosmetického přípravku příliš mnoho, ani příliš často.Takové pokusy většinou končí tím, že místo prospěšného účinku člověk dosáhne podráždění pokožky nebo alergické reakce. Efekt je podobný jako při předávkování vitamínů.

Dodržujte návod

Návod k použití je přiložen ke každému kosmetickému přípravku a je třeba se ho držet. Nesprávné uložení výrobku může způsobit nejen ztrátu účinnosti, ale může vést k narušení kvality a vzniku nebezpečných látek. Týká se to také záruční doby. Všechny prostředky jsou vyráběny pro určitý efekt. Nemá tedy smysl nanášet noční krém na pleť před cestou do práce. Experimentovat s krémem na ruce na obličeji se rovněž nemusí vyplatit. Buď nedosáhnete žádaného efektu, nebo dosáhnete nepříjemných následků.

Po záruce

Každý kosmetický prostředek má svou záruční dobu. Je jedno, jde-li o krém nebo růž. Pokud záruční doba uplynula, je nevhodné přípravek používat. Jedli byste snad potraviny, jejichž záruční doba uplynula? Totéž platí u kosmetiky. Následky použití prošlého výrobku mohou být takové, že s nimi budete dlouho zápolit.

Řekněte „ne“ zlozvykům

Hlavním nepřítelem zdravé pleti jsou cigarety a alkohol. Na celkovém stavu, barvě a zdravém vzhledu se výrazně podepisují. Zbavte se škodlivých návyků a efekt používaných kosmetických přípravků se zmnohonásobí.

=========
4 udivující způsoby využití kokosového oleje
Vysoké podpatky aneb: naučte se nosit zdravou obuv