Když skoncujeme s kouřením: nejefektivnější způsoby očisty plic.

koureni-plice

Ne každý si to chce naplno připustit, nicméně v obecném povědomí je uložena informace o zničujících účincích kouření na lidské zdraví.

Plíce jsou kouřením zasaženy nejvíc, i když cigaretový kouř poškozuje úplně všechny části těla včetně cév, ledvin, mozku, kostí nebo chrupavek. Kouř z cigaret byl zařazen ke karcinogenům IA třídy, tzn. nejvyšší nebezpečnosti. Plíce jsou jakousi jeho vstupní branou.

Postupně cigaretový dým spaluje sliznici dýchacích cest. Obsahuje až 4 tisíce chemických substancí, které všechny působí na organismus. Jsou to látky stimulující vývoj závažných onemocnění.

Jestliže jste dokázali skoncovat s tímto zhoubným návykem, měli byste věnovat co nejvíce pozornosti také likvidaci následků kouření, abyste pokud možno co nejrychleji normalizovali stav svého zdraví. Zjistili jsme pro vás něco o očistě plic po skoncování s kouřením.

Očista plic po kouření: 4 nejefektivnější způsoby

1. Mléko

Asi nejznámnější prostředek očištění kuřáckých plic od toxinů. Účin se zvýší, když do teplého mléka přidáme lžičku medu a hrnek tohoto nápoje pijeme pravidelně každý den před spaním.

2. Ovesná kaše

Spojení mléka s ovesnými vločkami skutečně napomáhá uvolňování a odvádění toxinů z plic. Hrnek ovesných vloček zalijeme půlitrem čerstvého mléka. Přivedeme k varu. Nyní na velmi malém plameni za stálého míchání zahříváme, dokud se polovina mléka neodpaří. Zbyde vám necelý hrnek řídké kašičky. Tu ještě teplou snězte půl hodiny před jídlem.

Očista plic začíná už za 5-7 dní. Může se objevit kašel s chuchvalci zeleného nebo šedého hlenu.

3. Nálev z Dobromysli a Fialky tříbarevné

Nálev stimuluje plicní řasinky, které mají na starosti produkci a transport plicního hlenu. S ním z plic odcházejí nahromaděné škodliviny. Lžičku Dobromysli a lžičku Fialky zalijte půlitrem vařící vody, zakryjte utěrkou a nechte asi hodinu ustát. Zcezený neslazený nálev pijte teplý několikrát denně. Při pravidelném užívání se plíce rychle začnou zbavovat usazených škodlivin.

4. Inhalace

Také inhalace napomáhají očistě plic zanesených škodlivými látkami z kouření. Vezměte širší kastrol, naplňte vodou a postavte na vařič. Když voda začne vařit, vypněte plamen a přidejte do ní kávovou lžičku éterického oleje – eukalyptového, majoránkového nebo pichtového. Jakmile snesete teplotu vystupujících par, nakloňte se nad kastrol a přehoďte si přes hlavu ručník. Vdechujte aromatickou páru asi 10 – 15 minut. Důležité je vdechovat i vydechovat pouze otevřenými ústy.

Proceduru provádějte denně po dva týdny.

Kuřácké plíce i celý organismus se usazených škodlivin zbavují dlouhou dobu. Obecně platí, že to trvá zhruba tak dlouho, jak dlouho člověk byl kuřákem. Každý prostředek urychlující odchod škodlivin je tedy dobrou pomůckou ke stabilizaci zdraví.

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
Unikátní směs pro rychlou regeneraci organismu