Nechceme schovávat ruce do rukávů. Jak se zbavit povislé kůže.

10

Ženy si ve cvičení svalstva paží většinou příliš nelibují. Stává se, že i žena, která pravidelně cvičí, na paže zapomíná. Příčin je několik. Jednak se řada žen obává, že by nabyla poněkud hřmotného vzhledu, pokud by se jim rýsovaly mohutné bicepsy, jednak jich spousta myslí především na břicho, pevný zadeček a štíhlá stehna. Na ruce se už jaksi nedostane. A samozřejmě, pokud některá necvičí vůbec, efekt pohodlnosti se projeví i na pažích. Důsledkem jsou ochablé svaly, povislá kůže a u těch, které se nehýbají vůbec, často i tukové vrstvy. V plavkách nebo tílku to pak nevypadá dobře.

Pevné, cvičením vytvarované paže celkově dolaďují pěknou postavu. Pravidelné cvičení s přiměřenou zátěží vám rozhodně nezvytvaruje bicepsy Pepka Námořníka. Pouze budete mít krásně utvářená ramena a paže, které se netřesou jako mísa sulcu. To je jev, který může parádně zkazit jinak příznivý celkový dojem z vaší postavy. Proč maskovat ruce dlouhými rukávy? Daleko lepší, než problém schovávat, je řešit ho.

Poradíme vám, jak na svalstvo paží – i takové, na které se dosud zapomínalo. I když jde o poměrně jednoduché cviky, jsou velmi účinné.

První cvik je určen k posílení tricepsů. Tento trojhlavý sval leží v zadní části paže a podílí se na napínání ruky v lokti. Právě on velmi snadno ochabuje. Cvičení ho posílí, zpevní a vypne kůži a sníží ochablost této části paže.

Nejprve se posaďte na židli s rovným opěradlem, nohy opřete chodidly o podlahu, kolena mějte u sebe.

Nyní rozpažte ruce do stran.

A teď obě paže současně tlačte dozadu, jako byste je chtěli vzadu přitisknout lokty k sobě.

Držte ruce takto napřímené, s trvajícím tlakem dozadu a udržujte stejnou pozici, dokud nepocítíte napětí ve svalech.

Napočítejte do tří a pomalu ruce vraťte do výchozí polohy, to znamená do rozpažení do stran.

Zacvičte si tři série po osmi opakováních cviku v každé z nich.

Druhý cvik:

Uchopte do ruky zátěž, upažte ji do strany a udržujte ve stejné poloze několik vteřin. Dobrou zátěží je běžná plastová láhev (1,5 l) naplněná vodou.

Dále ruku se zátěží zvedněte nad hlavu a s pokrčením lokte spouštějte zátěž dozadu, aby se ocitla za vaším uchem.

Třetí cvik:

Položte dlaně na sedadlo židle tak, abyste prsty rukou měli pod hýžděmí.

Nyní sklouzněte ze židle a váhu svého těla udržujte na rukou a pokrčených kolenou.

Představte si, že sedíte, aniž by se vaše hýždě dotýkaly židle.

Pomalu se spouštějte dolů, tak hluboko, nakolik to pro vás bude udržitelné.

Když dosáhnete nejnižšího bodu, vydržte v této krajní pozici po dobu tří vteřin a potom se začněte pomalu zvedat zpátky, aby se vaše hýždě znovu ocitly na úrovni sedadla židle.

Tento cvik opakujte osmkrát.

Ve spojení se správnou výživou vám tyto cviky pomohou, když ne úplně odstranit ochablost paží, tedy alespoň silně tento jev upravit k lepšímu.

=========
Jednoduché cvičení, které vám povytáhne víčka i obočí
Jak se zbavit dvojité brady: expresní metoda Joshiko Mamadové