Jak se zbavit dvojité brady: expresní metoda Joshiko Mamadové

Co to vlastně je, dvojitá brada? Kůže, často ve spojení s tukem, nahrnutá do prostoru pod bradou. Způsobuje ji přirozené stárnutí pokožky, která s věkem pozbývá své původní pružnosti a pevnosti, povoluje a vlivem zemské přitažlivosti poklesává směrem dolů. U dvojité brady hraje roli i dědičnost – máte-li ji v rodě, vaše šance, že vás bude trápit, jsou bohužel vyšší. Mnohé se však dá ovlivnit.

Hlídejte si držení těla, nehrbte se, choďte s hlavou vzpřímenou, bradu rovnoběžně se zemí. Odborníci doporučují nečíst v posteli, nespat na břiše, nepodestýlat si pod hlavu přehnané množství polštářů – pokud k tomu ovšem nemáte zdravotní důvody.

Možná vás to překvapí, ale své tu dělá i správný pitný režim. Podstatnou část tekutin by člověk měl přijmout během dopoledne a v první půli odpoledne. Voda vypitá v této době je pro organismus výborným pomocníkem při všech jeho funkcích. Je nenahraditelná při odvádění toxinů z těla. Hlavnímu orgánu, který odstraňuje zplodiny z lidského těla – ledvinám – se nejlépe pracuje právě v dopoledních hodinách. Vodu vypitou později má organismus tendenci zadržovat, což následně může způsobovat vytahování kůže a vznik otoků, a to i na obličeji.

Pokud si pohlídáte své zlozvyky a budete dodržovat pitný režim, bude pro vás skvělou pomocí také blesková metoda Joshiko Mamadové. Je zaměřena speciálně na dvojitou bradu a upravení oválu tváře. Musíme podotknout, že Joshiko Mamadová moc dobře ví o čem mluví. Její metoda si skvěle rozumí se cvičením Kogao Hiroshi Katsuyamy, které se zaměřuje na zeštíhlení a zpevnění obličeje a prokázalo svoji vysokou efektivitu. Zároveň však metoda Mamadové plní více funkcí – zpevňuje ovál obličeje, zmenšuje dvojitou bradu, uvolňuje krční svalstvo a co je velmi důležité – metoda Joshiko Mamadové koriguje postavení čelistí, které přímo ovlivňuje oblast nosoretní rýhy a pevnost tváří.

Je to opravdu velmi účinná metoda, která se skládá z jediného cvičení

Joshiko Mamadová je přesvědčena, že dvojitá brada vzniká stejně tak působením špatného držení těla a přírodní síly zemské gravitace, jako vlivem hromadění tukových vrstev, toxinů, zpomalení krevního oběhu i pohybu lymfy.

Krom toho je nesporný fakt, že svalstvo v této oblasti je málo využíváno, jeho zátěž je minimální a také v důsledku toho vypnutí pleti postupem času ochabuje. Metoda «Trojúhelník z jazyka» s odstraněním těchto problémů pomáhá.

«Trojúhelník z jazyka»

Výchozí postavení: zakloňte hlavu dozadu. Záklon proveďte zvolna, opatrně, abyste nijak nepoškodili zadní část krku. Dýchejte volně nosem.

1. Vysuňte dopředu spodní čelist, jako byste ji chtěli přistrčit ke stropu. Ucítíte, jak se vám rozevřelo hrdlo a natáhly se svaly krku. Snažte se, abyste necítili žádnou bolest.

2. Stále volně dýchejte a pomalu vysunujte jazyk dopředu, pohyb musí vycházet z hrdla, jako kdybyste chtěli z úst dostat celý jazyk; špičku jazyka obracejte ke stropu.

V této pozici vydržte deset vteřin. Pocítíte, jak se napínají svaly hrtanu, podjazykové svaly, tvářové svaly, svaly brady a krku.

3. Nyní se uvolněte a pomalu vraťte hlavu do vertikální polohy. Poté uvolněte jazyk a čelist.

Důležitá upozornění:

  • Provedení tohoto cviku je správné, jestliže při něm jazyk nabývá trojúhelníkového tvaru – je široký u kořene a úzký u špičky. Pokud se vám nedaří zvedat špičku jazyka do trojúhelníku, zkuste si to natrénovat před zrcadlem. Pomoci si můžete tak, že před jazyk dáte prst a budete se pokoušet se ho špičkou jazyka dotknout.
  • Při správném vysunutí jazyka musíte mít pocit, že vám jazyk vychází ze zadní části hrdla.
  • Nezapomeňte prosím také při vysunování jazyka kontrolovat pozici spodní čelisti. Čelist musí být vysunuta a udržovat napětí dopředu-vzhůru po celou dobu provádění cviku.

Cvičte podle této metody dvakrát denně, vždycky deset vteřin ráno a deset vteřin večer, po dobu dvou týdnů. Účinek vás příjemně překvapí.

ŽIJTE V TĚLE, VE KTERÉM CHCETE ŽÍT - 31-denní videokurz Začněte svoji cestu za tělem snů teď hned!

=========
6 jednoduchých cviků pro ty, kdo příliš mnoho sedí
Cvičení, které vám rychle zpevní bříško