Cvičení, které vám rychle zpevní bříško

cvik-bricho

Sníte o plochém, pevném bříšku? Obcházíte obloukem nabídku kalhot, které by na vás určitě vypadaly skvěle, kdyby se vám je ovšem podařilo dopnout…? Už vás nebaví věčně se trápit dietou, kterou stejně nevydržíte a nakonec se nacpete něčím moc a moc dobrým? Východisko je tady!

Existuje jedna šikovná technika, která je aktivně využívána například v józe. Umožňuje během velmi krátké doby ( 3 – 4 týdny ) nejenom vnitřně zpevnit břišní svalstvo, ale dosáhnout také nižšího obvodu pasu a vyrýsovat svaly břišního lisu.

Je jasné, že čím častěji budete tyto cviky provádět, tím rychlejší a zřetelnější bude jejich efekt. Měli byste cvičit nejméně 5krát týdně. Zpočátku to potrvá, než dokážete břišní svalstvo udržet napnuté. Jakmile však docílíte potřebného tonusu, budete ke kontrole jejich patřičného napětí potřebovat daleko menší úsilí.

  • Ležíme na zádech. Ruce podél těla, dlaněmi je můžeme zapřít o stehna podle obrázku. Nohy pokrčené v kolenou stojí celými chodidly na podlaze. Svaly máme uvolněné. Pomalu vydechujeme, zbavujeme plíce vzduchu.
  • Když jsme výdech dokončili a plíce jsou prázdné, začínáme napínat břišní svaly vtahováním břicha. Nedýcháme. V krajním bodě vtahování na 10-15 vteřin zcela znehybníme.
  • Svaly nepovolujeme , jen slabě se nadechneme a znovu je maximálně napneme a vtáhneme břicho. Nedýcháme a znehybníme na 10-15 vteřin.
  • Nyní vydechujeme, uvolníme svaly břišního lisu a několikrát vdechneme a nadechneme. Nakonec břicho znovu vtáhneme na maximum a poté je povolíme bez výdechu.

=========
Jedno jediné cvičení vylepšující celkový svalový tonus a snižující nadváhu
Jediný cvik pro královské držení těla