Jak se zbavit povislé kůže na stehnech

1. Hlavním cílem tohoto cvičení je přinutit pracovat svaly na stehnech.

Zbavit se povislé kůže vám pomohou poměrně jednoduché cviky, které vás pořádně zahřejí.

2. Výborně na stehna zabírají dřepy a výpady.

Jednu nohu vysuňte vpřed a jděte desetkrát do dřepu. Potom nohy prohoďte a opakujte.

3. Další efektivní cvik.

Položte se na zemi na záda, pokrčte kolena, ruce nechte volně položené podél těla. Nadzvedněte na tři vteřiny hýždě nad zem a poté je opět položte na podlahu. Tenhle cvik opakujte nejméně patnáctkrát.

4. A teď dřepy, které jsou ke zpevnění stehen opravdu skvělé.

Nejprve dělejte obyčejný hluboký dřep. Měli byste se snažit usednout skutečně až dolů, s nohama opřenýma o celé chodidlo a zadkem svěšeným k podlaze. Samozřejmě si svaly budou muset na takovou zátěž zvykat postupně.

5. A jak budou přivykat, budete moci cvičení ještě poněkud ztížit.

Jednou z možností je dřep na jedné noze. Proveďte několikrát, pak nohy prohoďte.

6. Skoky báječně podporují odstranění tukových vrstev na stehnech.

Pro začátek stačí poskočit stokrát, ale postupně byste měli přidávat na počtu a hledat různé varianty. Můžete například skákat na jedné noze, samozřejmě po nějaké chvíli nohy prostřídáte. Vyzkoušet můžete i skákání přes švihadlo, které celkový energetický výdej ještě posílí.

7. Cvičení venku.

Pokud vás stále totéž cvičení omrzí, můžete se přesunout ven. Přirozeně se jako pomocník při řešení problému nabízí běh. Podporuje celkovou eliminaci tuků, zvláště jde-li o běh do kopce. Mladé maminky tak mohou využít tlačení kočárku s miminkem.

Skvělým pomocníkem je stahování hýždí. Můžete cvičit prakticky všude, aniž byste budili pozornost. V práci, ve frontě u pokladny nebo v MHD.

8. Nezapomínejte ani na masáž. Správně provedená energická masáž s použitím vhodných éterických olejů dělá divy. Působí blahodárně i na pokožku.

Připravte si směs rozmarýnového oleje a oleje citronového nebo mandarinkového, přidejte modrou kosmetickou hlínu nebo zelený jíl (k dostání v lékárně). Masu zlehka zahřejte a krouživými masážními pohyby vtírejte do kůže na stehnech. Zabalte plátnem a přikryjte ručníkem. Nechte působit 20-30 minut. Smyje se snadno teplou vodou a mýdlem.

=========
2 cviky, s nimiž budete vždycky ve formě
Toto cvičení vrací nohám mládí