Aromaterapie pro zhubnutí

Aromaterapie se dnes těší opravdu velké oblibě. Účinnost jejích postupů prokázal čas a dokládají ji lidé, kteří aromaterapii využívají. Pokud si hlídáte tělesnou hmotnost a rádi byste dosáhli ideálních proporcí, určitě vyzkoušejte podivuhodné účinky aromaterapie při hubnutí.

Nechceme vám tvrdit, že jde o zázrak. Že snad stačí párkrát přivonět k lahvičce s aromatickým olejem a začnete hubnout. Faktem však je, že inhalování aromatických éterických olejů působí na mezimozek, který má na starosti pocity žízně a sytosti. Když molekuly aroma proniknou až sem, ovlivní přinejmenším na nějakou dobu vaši chuť k jídlu.

Každá žena touží udržet si postavu nebo ji vylepšit shozením pár kil, ale ne každá ví, jakou sílu v sobě tají kouzelná vůně růží nebo jasmínu. Působení vůní na člověka je známo od dávných dob. Za ta tisíciletí byla vytvořena a prověřena celá sbírka éterických olejů a jejich směsí, z nichž každý a každá má na člověka svůj specifický účinek. Máta vás kupříkladu zbaví únavy a heřmánek zase úzkosti a paniky.

Éterické oleje se dnes dají koupit na každém rohu. V tom však je i určité nebezpečí. Ne vždy narazíte na kvalitu. Kupujte vždycky jen opravdu přírodní produkty, vyhýbejte se chemickým náhražkám a příměsím. Na čistotě oleje ostatně závisí jeho účinek. A jak je to tedy s aromaterapií a hubnutím?

Pro tento účel nejdoporučovanější éterické oleje mají vůni grapefruitu, santálu, citrónu, zázvoru, benzoe (sturač), vanilky, levandule a další. Jsou vhodné k inhalacím i masážím. Za účelem masáže si můžete z jednotlivých druhů vytvořit směs, kterou po několika kapkách budete přidávat do masážního základu.

Chceme vás dnes seznámit s hubnutí podporující aromaterapií založenou na koupelích ve vodě s několika kapkami určitého éterického oleje. Proč právě koupele? Protože olej rozptýlený v teplé vodě proniká do hlubokých vrstev pokožky a blahodárně na ni působí. Koupel si nedávejte dříve než dvě hodiny po jídle. Teplota vody by měla být 36-38 stupňů. Voda příliš teplá zatěžuje srdce i oběhový systém a navíc zbytečně vysušuje pokožku. Koupel je vyloučena trpíte-li nějakým kožním onemocněním, vnitřními problémy nebo krvácivými stavy. Pokud si nejste jistá, poraďte se s lékařem, zda můžete teplou koupel využívat.

Připravte si příjemné, ničím nerušené prostředí. Mobil vypněte a nechte v jiné místnosti. Koupel můžete doplnit inhalací éterického oleje z misky s horkou vodou. Nezapomeňte mít po ruce vhodný nápoj, abyste doplnila tekutiny.

Koupel ke snížení chuti k jídlu.

Obvykle se radí začít bergamotem, který velmi účinně zmírňuje chuť k jídlu a navíc odstraňuje neklid a konejší nervy. Nejlepší je použití bergamotu ve spojení s levandulí a růžovým kakostem. Přidejte do koupele po třech kapkách každého z těchto éterických olejů a poležte si v báječně voňavé lázni asi tak 15 minut.

Koupel pro dobrou výměnu látkovou.

Kupte si v lékárně mořskou sůl a trochu jí do lázně nasypte. Přidejte 50 g jojobového oleje a po dvanácti kapkách éterických olejů jalovce a cypřiše. Koupel by opět měla trvat asi 15 minut.

Koupel proti celulitidě.

Je trochu paradoxem, že na pomerančovou kůži zabírá právě pomerančový éterický olej, ale je to tak. Dejte do vody trochu mořské soli a přidejte 3-5 kapek pomerančového oleje.

Účinná je rovněž směs éterických olejů, do níž vedle pomeranče přidáte také citron, jalovec, jojobový olej a cypřiš. Do koupele opět přidejte trochu mořské soli nebo soli z Mrtvého moře. Koupel by měla trvat 15 minut.

Koupel zmírňující pocit hladu.

Před spaním se jíst nemá, ale někteří z nás právě v tuto denní dobu nemohou odolat nahlédnutí do ledničky, kde popadnou něco malého a… Chcete-li se toho vyvarovat, zkuste využít další z aromakoupelí. Přidejte do vody 5 kapek skořicového éterického oleje. Tohle voňavé poležení vás báječně uklidní, uvolní vám ztuhlé svalstvo a zmírní pocit hladu a různé chutě.

Pokud vás hlad a chuť k jídlu trápí právě navečer, musíte samozřejmě zapřemýšlet nad svou celkovou životosprávou. Pouhé éterické oleje nemohou napravit rozházený, nepravidelný jídelníček a všelijaké prohřešky proti zdravé výživě, jichž se dlouhodobě dopouštíte. Na druhou stranu mohou být velkou pomocí, protože celkově zklidňují psychiku, zbavují celodenní únavy a zmírňují hlad a chuť k jídlu. Pokud spojíte inhalaci s koupelí, měly by mít opravdu dobrý efekt.

Koupel osvěží a omladí také vaši pokožku. Nezapomeňte ji po koupeli náležitě ošetřit, zabalit se do teplého županu a v klidu odpočívat.

=========
Skrytá hrozba: proč i když počítáte kalorie stále tloustnete.
Jak urychlit hubnutí. Práce na vlastních chybách.