Jak snížit chuť k jídlu: 7 biologicky aktivních bodů

snizit-chut-k-jidlu

Ke snížení chuti k jídlu můžeme využít některé alternativní metody na bázi prastaré čínské léčebné praxe akupunktury. Spočívá v pravidelném působení na určité body lidského těla.

Jedním ze způsobů této metody je akupresura. Při ní se nepoužívají jehly, ale tlak na vybrané body, vyvíjený prsty, rukama, loktem nebo i jinými nástroji. Tuto masáž svého druhu nelze doporučit těhotným, protože dráždění některých bodů může vyvolat porodní stahy. Je tedy třeba před využitím alternativních metod vždycky konzultovat lékaře.

Bod kontroly chuti k jídlu

Dotkněte se ukazováčkem a prostředníčkem místa, kde končí spodní čelist (před uchem). Několikrát otevřete a zavřete ústa. Ucítíte pod prsty pohyb čelisti.

Najděte místo, kde pohyb cítíte nejzřetelněji a zachyťte mezi prsty nevelký kousek kůže vedle, o malounko výš než je boltec, tam kde je vstup do ucha. To je bod kontroly chuti k jídlu. Masírujte tuto oblast ukazováčkem a prostředníčkem po dobu tří minut.

Ušní boltec

Další bod kontroly apetitu se nalézá přímo na ušním lalůčku, v místě, kde se připojuje k čelisti. Několikaminutová masáž tohoto místa před jídlem sníží chuť k jídlu i pocit hladu.

Koleno

Posaďte se a přehoďte nohu přes nohu. Čtyři prsty pravé ruky položte vodorovně na horní nohu, kousek pod kolenní čéšku. Ukazováčkem levé ruky nahmatejte na holeni bod ležící hned pod nehtem malíčku vaší pravé ruky. Je to tzv. žaludeční bod, symbolizující břicho. Masírujte ho tři minuty.

Horní ret

Jeden z hlavních bodů k potlačení chuti k jídlu leží mezi horním rtem a nosem. Palec položte POD horní ret a ukazováček na jeho vnější stranu. Masáž s vyvinutím jistého tlaku provádějte několik minut. Významně tím chuť k jídlu snížíte.

Holeň

Najděte na holeni místo s největším objemem a masírujte ho prostředníčkem s vyvinutím průměrného tlaku. Je to jeden z bodů, které můžete masírovat nepozorovaně, ve společnosti nebo mezi kolegy v práci.

Zadní strana kolene

Bod pod kolenem je rovněž výhodný tím, že ho můžete masírovat nepozorovaně. Působení na něj také pomáhá snížit chuť k jídlu.

Dlaně

Ve své knize „Zonální terapie“ (Zone Therapie“) doporučuje autor Joseph Corvo masáž masité (nejsilnější) části dlaně ke snížení chuti k jídlu a kontrole váhy. Masáž zóny kousek pod palcem příznivě ovlivňuje funkci štítné žlázy a pomáhá normalizovat látkovou výměnu. Masírujte asi tři minuty a potom se prsty postupně přesunujte o něco níž k zápěstí, kde masáž ovlivňuje činnost slinivky.

Stimulujete tak produkci inzulinu a stálou hladinu krevního cukru. To je velmi důležité, neboť vysoké hodnoty krevního cukru vyvolávají silný pocit hladu a chuť na sladké.

=========
Vydýchejte svoje kilogramy!
Ajurvéda: pravidla pro ploché břicho