Vydýchejte svoje kilogramy!

vydychejte-kg

Zbavit se zbytečných tukových zásob a dostat je z organismu, to je to, o co usiluje mnoho lidí. Ale jaký orgán má vlastně odvádět tělesný tuk? Snad kůže? Jistě že ne. Odborníci zveřejnili výpočty, které se odvodu tuků z těla týkají a sdělili, který orgán vyvádí nejvíc tuku z lidského těla. Ti, kdo si přejí zhubnout, si tak mohou udělat vlastní závěry.

Dříve se mělo zato, že nadbytečné kilogramy se mění v energii nebo teplo.

Avšak více než 80 procent tuku opouští organismus při výdechu.

V lidském těle existuje jistý typ tuku označovaný jako triglycerid. Jeho molekula má tři atomy: uhlík, vodík a kyslík.

K odstranění nežádoucího tuku je nutné oddělit atomy v molekule triglyceridu okysličováním.

Kolektiv vědců z australské university v Novém Jižním Walesu sledoval pohyb každého z těchto atomů v lidském organismu. Zjistili, že v důsledku okysličování 10 kg tuku opustí 8,4 kg tohoto tuku tělo v podobě kysličníku uhličitého (CO2). Zbylých 1,6 kg tuku se mění ve vodu.

Analýza prokázala, že vdechovaný kyslík, nezbytný k tomuto metabolickému procesu, váží zhruba třikrát více, než činí váhový úbytek. Pro plné okysličení deseti kilogramů lidského tuku je třeba vdechnout 29 kg kyslíku, což vede ke vzniku 28 kg CO2 a 11 kg vody. Autoři tohoto výzkumu, Ruben Mirman a Andrew Brown, prohlásili: “Tyto biochemické procesy nejsou žádnou novinkou, ale z nepochopitelných příčin nikoho dosud nenapadlo provést takové výpočty”.

Jak vidíte, výsledky ukazují, že orgánem zásadním pro zbavení se přebytečných tukových zásob jsou plíce.

Dýchejte zhluboka a hubněte!

=========
5 druhů ženského bříška – a jak se ho zbavit
Desatero pravidel správného hubnutí