Syndrom Venuše: Jak se zbavit tukových polštářů na bocích a v pase

Venušin syndrom — tímto termínem je někdy označováno vytváření tukových polštářů a snížení pružnosti a pevnosti svalstva na bocích a v pase. Seznámíme vás se speciální sestavou cviků, jejíž každodenní provádění může pomoci tento nepříjemný jev napravit.

1. Posadíme se na podlahu s nohama nataženýma před sebe. Uchopíme rukama chodidlo, kotník nebo holeň a zvedáme napřímenou nohu do výšky. Pak ji pomalu spouštíme dolů. Cvik opakujeme dvacetkrát každou nohou.

2. Postavíme se zpříma se zkříženýma nohama. Ruce zvedneme nad hlavu a pomalu nakláníme trup dopředu. V předklonu vydržíme asi 5 vteřin a pomalu se vracíme do výchozí pozice. Opakujeme desetkrát.

3. Poklekneme, ruce zkřížíme nad hlavou. Bez opírání o podlahu se posadíme na levý bok, pak se opět bez opory vrátíme do výchozí pozice a posadíme se na pravý bok. Opakujeme desetkrát na každou stranu.

4. Posadíme se na podlahu s jednou nohou skrčenou pod sebou. Uchopíme holeň druhé nohy a zvedáme nohu do výšky. Vydržíme pět vteřin a vracíme nohu zpět. Nohy vyměníme a opakujeme. Cvik opakujeme pětkrát s každou nohou.

=========
Hubnutí bez propadáků: 6 rad, jak neutrpět při hubnutí nezdar
8 způsobů hubnutí pro velmi zaměstnané lidi