Hubnutí bez propadáků: 6 rad, jak neutrpět při hubnutí nezdar


Téma nezdařilého hubnutí je velmi aktuální. Spousta lidí chce zhubnout, ale nedokážou dodržet pravidelnost jídla a cvičení.

V našem návodu se dozvíte, jak se vyhnout propadům a pohodlně zhubnout.

1. Pokud nechcete utrpět nezdar, NEDRŽTE ŽÁDNÉ DIETY! Chápu, že jaro je za dveřmi a moc byste chtěli zhubnout co nejrychleji. Ale nemá-li vaše snaha vybouchnout, musíte své zvyky měnit postupně. Pravděpodobnost nezdaru je pak daleko menší.

2. Jestliže nechcete utrpět nezdar, v žádném případě nesmíte z jídelníčku vyřadit sladkosti, tedy rychlé sacharidy. Samozřejmě je žádoucí konzumovat ty hodnotnější sladkosti, jako kvalitní hořkou čokoládu, marmeládu, med nebo sušené ovoce. Pamatujte si však, že jíst je smíte jednou-dvakrát za týden, v nevelkém množství vždycky ráno.

3. Určitě si měřte tělesné objemy (pas, boky, stehna…). Nezaměřujte se pouze na váhu. Často se stává, že váha stojí, ale objemy klesají. Jestliže zjistíte, že objemy jdou dolů, ujistíte se, že jste na správné cestě a to vám bude pomáhat, abyste vydrželi. Není vhodné měřit si tělesné objemy častěji než jednou týdně.

4. Udělejte si fotku PŘED a PO. Je to ještě daleko názornější, než měření tělesných objemů. Vidíte svůj nový zjev. Fotky pořizujte maximálně jednou za měsíc! Jinak vám změny nebudou připadat výrazné, což by vás mohlo naštvat.

5. Veďte si deník svých úspěchů při hubnutí. Pořiďte si pěkný sešit, kam si své úspěchy budete zapisovat.

6. Hubněte pod vedením profesionála, případně ve skupině. Když máte někoho, kdo dobře ví, co dělat, aby člověk zhubnul a dokáže vás podpořit a inspirovat, je to velká pomoc, abyste vydrželi. Stále ovšem platí, že je důležité zvolit správnou metodu hubnutí a nedržet diety, jinak se opět dočkáte zklamání.

=========
Jak vydržet hubnout
Pomáhá sebevědomí hubnout?