Pomáhá sebevědomí hubnout?

pomaha-sebevedomi-hubnout

Obézní lidé často nesnášejí své tělo a odmítají o ně pečovat. Vědci však tvrdí: jestliže se člověku podaří tento vztah ke svému tělu změnit, bude hubnout rychleji.

Psychologové z Bangorské university ve Velké Británii se zaměřili na 189 žen, zapojených do programu hubnutí. Kontrolní skupina (112 osob) plnila obvyklé pokyny ke správné výživě a fyzické zátěži. Experimentální skupina (77 osob) navíc procházela třicetidenním kurzem pravidelných skupinových sezení, kde se probíraly otázky vztahu k sobě samému, přijetí svého těla, problémy emocionálního přejídání a faktorů, které ho stimulují.

V důsledku těchto seancí podstatně vzrostlo sebevědomí jejich účastnic a daleko lépe se jim dařilo získat vlídný vztah k vlastnímu tělu. Toto přijetí sebe sama stimulovalo ženy po celou dobu hubnutí. Vedly plnohodnotný život, což snížilo frekvenci výpadků diety o 58 % a také se odrazilo na finálních výsledcích: členky experimentální skupiny zhubly v průměru o 7 % původní hmotnosti, zatímco druhá skupina shodila v průměru jen 3%. Zvýšené sebevědomí se tak projevilo jako významný faktor podporující hubnutí.

=========
36 malých triků pro ty, kdo chtějí zhubnout
Superčistič střev vám pomůže zhubnout

Více pro kondici: