7 dobrých rad budoucím štíhlým kráskám


Mnohé ženy se každoročně občas dobrovolně trápí hladem. Se závistí pohlížejí na štíhlé krasavice, které ustavičně něco zobají a přitom netloustnou. Tahle nespravedlnost je přivádí k zoufalství. Ještě tvrději se omezují v jídle a zároveň sami sebe uzavírají do jakéhosi temného kouta, odkud pokukují, jak si ty štíhlé báječně žijí, jak si zkoušejí šaty mikroskopických rozměrů a zálibně se na sebe dívají do zrcadla. Jak to jen dokážou?

Pro začátek vylezte z temného kouta, najděte sama pro sebe pár útěšných slov a začněte svou cestu za štíhlou krásou několika dobrými radami:

1. Přijměte odpovědnost za svou váhu a za výsledky, kterých v hubnutí dosahujete.

Dokud se domníváte, že vina leží na tučném kousku masa, maminčině skvělém koláči, rozvrhu pracovních povinností nebo na všeobecné krizi ve státě, bude tuk právoplatným velitelem vašeho těla. Jenom na vás záleží kolik čeho kdy sníte. Jenom vy rozhodujete, jestli se půjdete projít nebo zalehnete na gauč. Jenom a pouze vy volíte při útěku před stresem mezi jeho zajídáním a dobrou komedií v kině za rohem.

2. Malé kousky v průběhu dne

Váha přímo závisí na stravovacím režimu. Pokud se stravujete systémem „brzda-plyn“, je pro organismus ovtížné zavést nějaký pravidelný stravovací systém. Po dlouhém dni se přiřítíte vyhladovělá domů a samozřejmě vybílíte ledničku. Impuls hladu vás ponouká vší silou a nehledíte na množství zkonzumovaného jídla. Tělo samozřejmě takový objem nezpracuje a co přebývá, ukládá do zásob.

3. Nepleťte si chuť s hladem

Ti, kdo rádi jedí, si často popletou chuť s hladem. Hlad je fyzický stav. Zbavit se ho můžeme pouze jídlem. Slovo „apetit“, které často pro označení chuti používáme, znamená v překladu z řečtiny „silnou touhu“. S jídlem nemá nic společného. Chuť opravdu není hlad. V chuti na něco dobrého se projevuje zbloudilá psychická energie, neodreagované emoce, vnitřní potřeby, tedy něco, co jste neuslyšeli nebo nebo si toho nevšimli včas.

4. Zbavte tuk pocitu vlastní výjimečnosti

Rozhodla jste se zhubnout, jenomže váš tuk vás přesvědčuje, že nejste taková, jako ostatní. Ostatní snadno zhubnou, ale vy ne. Vy máte zvláštní látkovou výměnu, bolesti a jiné nepříjemnosti a vůbec – měla byste na ten nápad rychle zapomenout. Vaším úkolem je nenechat se odradit. Tuk je vždycky jenom tuk, platí pro něj vždy a všude jedny a ty samé fyzikální zákony. Nepřikrmujte ho vlastní nejistotou a obavami. Vaše uvědomělá rozhodnost je polovinou úspěchu.

5. Zaměřte vůli správným směrem

Mnoho lidí s nadváhou si stěžuje na slabou vůli. Pokud se pokládáte za slabocha, spočítejte si, kolik kilo denně dobrovolně taháte. Kromě své váhy každodenně vláčíte ještě nějakých 25-30 kilo navíc. Dřete se s nimi pokorně, bez touhy se s nimi rozloučit… Jakou sílu vůle musí člověk mít, aby tuhle váhu vzpíral zas a znovu!? A nejen to. Spousta těchto lidí „bez vůle“ se opakovaně ničí nejkrutějšími dietami. To absolutně není zkouška pro někoho se slabou vůlí. Ve skutečnosti nejde o to, že vůli nemáte, ale o směr, kterým ji napíráte. Můžete tedy svou rozhodně ne slabou vůli zaměřit buď na nespokojenost se sebou, na negativní soudy o své osobě, na věčnou sebekritiku, nebo ji orientovat na zbavení se onoho „těžkého pytle“, s nímž se denně nosíte, a k získání nových, zdravých návyků.

6. Nedovolte tuku, aby vámi manipuloval

Dokud se k sobě chováte špatně, má nad vámi tuk převahu. Hledat na sobě nedostatky znamená hrát na jeho straně. Když uděláte chybu, nenadávejte si. Důležité je, že jste ji zjistila. Pochvalte se za odvahu a poctivost k sobě samé a buďte si jista, že příště se zachváte tak, jak je to výhodné pro vás, nikoli pro tuk. Abyste si vypěstovala k sobě kladný vztah, zaposujte si denně všechno, co děláte, co se s vámi děje. A pište v pozitivním duchu. Chvalte se, radujte se z výsledků a čekejte na šťastné změny. Vylučte kritiku, pokusy o negativní rozbory, slova zoufalství, lítosti a křivdy. Nevychutnávejte si svou těžkou situaci a nelitujte se pro „hrůzy hladovky“.

7. Volte lásku

City jsou tím hlavním, čehoo se tuk chytá., Představte si svou duši jako prostor, kde spolu soutěží láska a lítost. Čím více je jednoho, tím méně je druhého citu. Lidé si je často pletou. Láska je přijetím objektu s veškerými nedostatky. Lítost ponižuje. Projevujeme ji k nemocným, bědným, smolařům atd…Občas se za ní skrývá pýcha a přezíravost. Člověk pociťující k někomu lítost se zároveň staví o stupínek nad něj. Než tyhle dva city proniknou do vnějšího světa, berou si poučení u vás. Tuk může puknout radostí, když se litujete, zajídáte svůj žal a ukládáte zásoby. Zato však nesnáší, když se máte ráda. Tláska k sobě je totiž obrovským zdrojem vnitřní energie. Láska k sobě je vaší zbraní proti tuku, otevírá vám oči, ukazuje skutečný stav věcí a upevňuje víru v sebe sama.

Až se naučíte mít ráda své tělo, myšlenky i činy, až si budete umět vytvořit pozitivní náladu, kid a jistotu, tuk to vzdá. Dieta může přinést dlouhodobé výsledky pouze při správném vztahu k sobě. Oddělte se od tuku, zahoďte módní magazíny a netrapte se parametry dokonalé postavy. Zamyslete se, jaká cifra na váze by byla tou optimální právě pro vás. V jakém těle budete šťastná? Vaše cesta ke štíhlosti vede přes lásku, přijetí, nadšení a pevnou víru ve vlastní síly.

ŽIJTE V TĚLE, VE KTERÉM CHCETE ŽÍT - 31-denní videokurz Začněte svoji cestu za tělem snů teď hned!

=========
Jak vydržet hubnout
Superčistič střev vám pomůže zhubnout