5 hlavních nepřátel ženského zdraví, které bychom měli znát

Ve své nekonečné honbě za krásou si mnoho žen ani nevšimne, že svému organismu působí nenapravitelné škody. Abyste ve svém úsilí o ideální zevnějšek nepřišly o zdraví, zapamatujte si, milé dámy, těchto pět faktorů a nepodrobujte nadále zkouškám odolnost vlastního organismu.

Hlad

Nejrozšířenějším a často nejoblíbenějším druhem mučení mezi příštími krasavicemi je hlad. V bitvě o štíhlé tělo jsou využívány všemožné metody až po naprosté odmítání jídla. Problém ještě prohlubuje skutečnost, že při sestavování svérázných diet se dívky velice často drží svých vlastních představ o tom, jak by taková správná a zejména efektivní dieta měla vypadat, případně využívají zázračných zkušeností na stejný cíl orientovaných kamarádek. Rozhodně nejdou cestou doporučení a rad odborníků na výživu. Tento přístup nejčastěji nejenom nepřináší vytoužený výsledek, ale vede i k velmi závažným zdravotním problémům, jako jsou narušení srdeční činnosti, osteoporóza, zácpy, křeče, žaludeční nevolnosti, mdloby, vypadávání vlasů i kožní problémy.

Těsné oblečení

Aby vypadaly štíhleji, volí mnohé dívky kromě vražedných diet velmi těsné a svírající oblečení. Například džínsy se sníženým pasem obtahující boky, kalhotky string a stahující prádlo. Měly by si však uvědomit, že za vnější přitažlivostí se skrývá nebezpečí. Kalhotky typu string, které působí tak přitažlivě a sexy, jsou pro zdraví ženy krajně nebezpečné. Gynekologové po celém světě vznášejí námitky proti trvalému nošení této součásti intimní garderoby, protože to hrozí celou plejádou možných ženských onemocnění. Tento typ kalhotek je konstruován tak, že se nevyhnutelně bez ustání otírají o velmi jemnou pokožku v intimní oblasti. Zanášejí sem bakterie z konečníku a infikují pohlavní orgány. Zánět v této oblasti hrozí vážnými problémy, v krajním případě i neplodností. Ustavičné dráždění škodí i oblasti kolem konečníku, způsobuje mikrotrhlinky a může být příčinou vzniku hemoroidů. Navíc jsou kalhotky často vyrobeny ze syntetického materiálu. Tyto materiály jak známo zadržují vlhkost. Teplé a vlhké prostředí je ideální k množení nebezpečných bakterií.

Sedavý způsob života

Dalším zákeřným nepřítelem ženského zdraví je sedavý způsob života. Bohužel má dnes spousta lidí právě takové zaměstnání, které je nutí velkou část dne prosedět prakticky nehnutě před monitorem počítače. Nejenom že to napomáhá ukládání podkožního tuku a porušuje správné držení těla, často takový způsob života způsobuje gynekologické problémy. Je to důsledek celkové nehybnosti a strnulosti oblasti malé pánve. Pokud tento stav trvá delší dobu, provokuje mnoho nepříjemných onemocnění orgánů v oblasti malé pánve, včetně problémů s otěhotněním, močovým měchýřem a konečníkem. V kombinaci s vadným držením těla, ochablým a nesouměrným svalstvem hýždí a břicha a ochablým pánevním dnem se mohou rozvinou gynekologické problémy vedoucí až k neplodnosti. Zabránit škodám se dá vhodným, speciálně zaměřeným cvičením (metoda Mojžíšové), které může doplnit další pohybovou aktivitu.

Boty na jehlách

Je nepochybné, že nohy v lodičkách na vysokém podpatku vypadají delší a štíhlejší. Zároveň však nošení vysokých podpatků provokuje vznik nejrůznějších problémů. Přes sebeútěšné nebo marketinkové popírání této skutečnosti je faktem, že trvalé nošení bot na vysokém podpatku vede k poruchám v držení těla, deformaci chodidel a prstů, podílí se na vzniku varikózního rozšíření žil, způsobuje bolesti v zádech a řadu dalších zdravotních problémů, nemluvě o kuřích okách a mozolech. Jestliže nohy po delší dobu nutíme zaujímat nepřirozenou polohu, samozřejmě se to po jistém čase negativně projeví zkracováním některých svalů, přetížením příčné klenby, kloubů palce a malíčku, drážděním drobných nervů a špatným prokrvením. Mění se postavení pánve a dostavují se bolesti v páteři.

Oblečení nepřiměřené počasí

Je to zvláštní, ale i tohle trochu nedospělé chování mnoho žen pěstuje. Takže například i když je bunda tenká a příliš krátká do mrazu, vezmou si ji, protože vědí, že jim sluší. Horlit proti tomu působí snad až starosvětsky a usedle, je však nepochybným faktem, že právě chlad je příčinou mnoha problémů a také specificky ženských zdravotních obtíží. Podchlazení může způsobit ischias, bronchitidu, zánět močových cest, močového měchýře i zánět ledvin, ale vede také k rozvoji zánětů dělohy či pochvy, podílí se na zánětech vaječníků a dalších nepříjemných a nebezpečných zdravotních potížích.

ŽIJTE V TĚLE, VE KTERÉM CHCETE ŽÍT - 31-denní videokurz 

Chcete vylepšit svoji fyzickou formu, být štíhlejší nebo si prostě upevnit zdraví? ZAČNĚTE SVOJI CESTU ZA TĚLEM SNŮ TEĎ HNED! 
=========
5 přikázání pro zdraví od východních mudrců
Hormonální rovnováha – 5 cest k její obnově